F 1 TIP NA VÝLET PO SLOVENSKU: BANSKÁ ŠTIAVNICA NAŠIMI OČAMI! - Aďulik Sun

1 TIP NA VÝLET PO SLOVENSKU: BANSKÁ ŠTIAVNICA NAŠIMI OČAMI!

 Ahojte :) 


V Banskej Štiavnici som už bola niekoľkokrát a vždy tam nájdem niečo iné. Niečo, čo ma zaujme. Aj na blogu je už viac článkov o tomto meste. Ale tentokrát sme tam boli s kamarátom na nejaký krátky jesenný výlet a zobrali sme to naozaj zhurta. Ja som ho prehovorila, aby sme išli aj do Banky lásky (áno sme kamaráti, ale Banka lásky je aj pre nie zamilovaných) a ochutnali sme kávičku aj v slávnej kaviarni Divná pani. A čo sa nám ešte páčilo? Tak to sa dozviete nižšie v článku... KALVÁRIA BANSKÁ ŠTIAVNICA Ako prvé miesto, ktoré sme nemohli vynechať je určite kalvária. Táto kalvária je pomerne slávna kvôli svojmu vzhľadu. A určite ste už o nej počuli. Nachádza sa hneď na kraji mesta, dostanete sa pod ňu autom a pohodlne aj zaparkujete. Parkovanie je cez sms, takže nemal by byť žiadny problém. Kalvária, výstup hore je zadarmo. Je to taký menší kopec k prvému kostolu, pričom až tu začína kalvária. Stále je v rekonštrukcií, no je aj otvorená. Je tam naozaj čo pozerať a hlavne... tie výhľady na mesto a hory sú krásne a stoja za pozretie... 


                


BÁNSKE CHODBY V MESTE, RESP. POD ZEMOU 
V meste je ich hneď niekoľko. My sme si vybrali práve v centre mesta, ktorá stála jedno euro - vstup. A teda ale stálo to za to. Aj keď, je to tmavé miesto s nízkym stropom, takže pozor na hlavy. Je tam aj zima, no bol to zážitok. Celé mesto je vlastne podkopané. Vstupné sa dá kúpiť priamo na mieste, tu bola aj informačná kancelária, kde sa dalo kúpiť všetko - všetky vstupy, suveníry a podobné veci. 

               MESTO, ULIČKY A PRÍBEH LÁSKY TOHTO MESTA Určite ste počuli o príbehu lásky medzi Sládkovičom a Marínou. A práve toto mesto tým žije. Celé mesto je plné krásnych, historických, úzkych uličiek, ktoré obsahujú aj lavičky s veršami básne Marína alebo so sochami zaľúbencoch. Neviem čím to je, ale to mesto má zvláštnu, príjemnú atmosféru... Rada sa sem vraciam, aj keď teda sa pripravte na riadne kopce. 

Ak by ste chceli parkovať niekde v centre, tak pokojne môžete. Je tu viac parkovísk, ktoré sú za normálne ceny a žiadne predražené veci. 

My sme si hodili aj do fontány nejaké tie mince pre šťastie a pre želania, ktoré sme si priali. Verím, že sa nám všetky splnia... Veríte na takéto veci? Ja áno. 


            


BANKA LÁSKY AKO JEDINÁ NA SVETE Presne tak. Máme na Slovensku unikát. Banka lásky vznikla v pôvodnom doma Maríny, ktorá tu žila. Banka lásky nie je iba pre zaľúbencov, ale aj pre školy, rodiny či deti. Zažili sme tam toho naozaj veľa. Napríklad sme si zmerali lásku láskomerom či vypočuli si celý príbeh o týchto dvoch zaľúbencoch - Maríne a Sládkovičovi. 

Celé to majú extrémne premyslené. Boli tam hovoriace obrazy, HOVORIACE obrazy, chápete? Ako masaker. Bol to zážitok a ja som mala stále zimomriavky. Nechcem prezrádzať niečo konkrétne, no dostanete sa aj do trezora lásky a to bol druhý veľký zážitok. Toľko lásky na jednom mieste. 

Okrem toho je to všetko veľmi pekne interaktívne spravené, že ani dospelý človek sa nenudí. Vstupné bolo 14 euro dospelý lístok, ale neľutujeme. A môžete si samozrejme kúpiť aj suvenír. Ono, ak by ste chceli mať aj vy vašu lásku uchovanú v trezore lásky, tak môžete. Stojí to na rok 50e a navždy je to 100e. 


               


                 

             


KAVIAREŇ DIVNÁ PANI Táto kaviareň je dosť slávna na sociálnych sieťach. Dá sa tu aj ubytovať, no preslávili sa hlavne svojim vybavením, prostredím a teda je tam veľmi zaujímavá atmosféra. Okrem toho milý personál, ktorý vám poradí, keď je treba. Treba rátať s mierne vyššími cenami, ale stojí to za to. Koláčiky, káva boli výborné a hlavne my sme si so sebou zobrali aj suvenír. Ach, bolo to skvelé... 

Túto kaviareň nájdete na historickej, pešej zóne, medzi inými kaviarňami, takže treba hľadať, lebo na prvý pohľad je ju ťažšie nájsť, keďže z vonku nie je ničím výnimočná. Ale vnútri odpadnete z toho miesta, je to zážitok... 


           


         


Banská Štiavnica je mesto, ktoré je vhodné na celodenný, no aj na kratší výlet. Neviem si tu predstaviť byť dlhšie, ale aj to môže byť zážitok a toto mesto vám odporúčame! Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a do komentára mi napíšte či ste v tomto meste už boli alebo je to pre vás novinka? Boli ste na týchto miestach? Teším sa na vaše komentáre... 

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

2 Comments: