F CESTUJEME PO SLOVENSKU: Kremnica a Skalka v jednej deň! - Aďulik Sun

CESTUJEME PO SLOVENSKU: Kremnica a Skalka v jednej deň!

 Ahojte :) 


Ešte čerpám z výletov z leta - šialené. Toto leto bolo pre mňa ale veľmi kúzelné a preto by som vám chcela ukázať čo najviac záberov práve z našich výletov. A to je dôvod, prečo vám dnes idem ukazovať mesto Kremnicu a Skalku. My sme tieto dve miesta navštívili v jeden deň, takže vám ukážem zopár záberov a poviem zopár slov. Veď to poznáte, tak poďme na to... Mesto Kremnica je preslávené hlavne vďaka minciam. Keď sa povie slovo Kremnica, tak vás to isto napadne ako prvé. Rovnako tak sú tu krásne pamiatky. Celé toto mesto malo zvláštnu atmosféru. Hlavné námestie mne veľmi pripomínalo okolie hradu v Nitre. Neviem prečo... úplne podobný štýl. Nájdete tu rôzne mestské domy a podobne, kde sa pozriete vidíte niečo pekné a historické. 

Toto mesto bolo zvláštne v tom, že bolo akoby oddelené - historická časť bola oddelená múrmi, hradbami, pričom tá hlavná ulica zostala pred touto hradbou. Bolo to pekné, iné. Ale zaujalo ma to. My sme vyskúšali aj kremnické krumple - stoja 8 euro (6 kusov) a 18 euro (12 kusov). Boli výborné a nájdete ich hneď pri hradbe pri nápise Kremnica. 

My sme si prešli toto mesto, nejako sme sa nezastavovali vo vnútri. Chceli sme iba pozrieť mesto - akoby z vonku, pričom sme tu už dlho neboli. Vyskúšali sme ich zmrzlinu a bola tiež výborná. Tento výlet bol tak na 4 hodinky, pričom sme pozreli tie hlavné pamiatky. Parkovisko bolo cez sms, takže bez problémov. A bolo tam krásne, veď posúďte podľa fotiek... 
Naším hlavným cieľom bola však Skalka. Je to prevažne zimné stredisko, no určite sa snažia aj o to, aby tam bolo čo robiť aj v lete - mimo zimy. Môžete si prejsť vleky, zahrať si moderný golf či užiť si lezenie po skalách. Rovnako tak si môžete požičať aj elekropomocníkov a prejsť toho oveľa viac. Určite sa nebudete nudiť. Ja som vám spravila zopár záberov. Podniky sú fungujú úplne klasicky, aj reštaurácie. Ponuka bola dosť dobrá a hlavne za prijateľné ceny. Parkovisko bolo cez sms - chodili policajti a dávali radi aj pokutu, takže nezanedbajte to. 

Boli tam skutočne krásne výhľady a počasie nám tiež prialo. Určite tam skúste niekedy zbehnúť a boli sme pozrieť aj teda vysielač, ktorý je veľmi známy... Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a do komentára mi môžete napísať či ste tu niekedy boli? V Kremnici alebo na Skalke. Teším sa na vaše komentáre...

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

2 Comments: