F ŠKOLSKÝ MOTIVAČNÝ DIÁR 2020/2021 - Aďulik Sun

ŠKOLSKÝ MOTIVAČNÝ DIÁR 2020/2021

 Ahojte :) 


Možno si poviete, že ja a školský diár? Načo? Veď som už doštudovala a teda nie je dôvod na taký to diár. Ale poviem vám jedno. Kto ma sleduje dlho vie, že ja mám od I can Academy veľa diárov a vždy som spokojná. Ja osobne teraz nastupujem do práce a potrebujem tam zvlášť diár, plus akurát školský rok je obdobie, kedy som zatiaľ zamestnaná. Nebudem si predsa kupovať diár na rok 2020, keď sme už za polovicou a potom ďalší - keď je to iba diár do práce. A k tomu všetkému, diáre sú produkty, ktoré ja rada hodnotím, keďže mi cez ruky prešlo už množstvo z nich. Ja som večný študent, takže viem, čo by som chcela mať v takomto diári.. tak poďme sa na to pozrieť! 
Dnes sa teda budeme baviť o školskom motivačnom diári 2020/2021. Na začiatok si povedzme základné informácie ako to, že diár je v knižnej väzbe, neutrálny vzhľad a má jednu žltú šnúrku na založenie - resp. lepšie orientovanie v diári. V diári sa nachádzajú zvlášť nálepky, ktoré môžete postupne  lepiť do diára. Je v malom vydaní, takže pohode ho hodíte aj do kabelky či batohu. Diár stojí 10 euro, pričom si na webe môžete vybrať rovno balík, kde bude aj iný produkt. 

AKÝ JE DIÁR VO VNÚTRI? 


Nebudem vám ho tu bližšie veľmi popisovať, pridám vám sem fotky a samy uvidíte. Keď tak iba poukážem na určité body v diári. Tak poďme fakt na to... Mne osobne sa páči aj neutrálny vzhľad. Je to skutočne pre hocikoho. Tento motivačný diár si môže zakúpiť každý žiak alebo človek, ktorému sa hodí. Skôr by som ho odporučila ale žiakom na základnej škole, možno ešte na strednej škole. Aj "ťaháky" vzadu sú prispôsobené pre základnú školu. 

Máte v diári miesto na rozvrh - prvý, aj druhý polrok. Následne sú informácie o vás, ktoré si vyplníte. Nasleduje obsah. Mne sa veľmi páči, že priamo v obsahu si môžete značiť, ktorú úlohu ste splnili, ktorú zas nie a podobne. Sa mi zdá, že je to novinka a nebolo to v predchádzajúcich diároch. 

Potom nasledujú také tie povinné strany, kde máte predslov, vysvetlivky ako vypĺňať diár, nástenku vízii (túto ja vypĺňam slovami, nelepím obrázky). Nájdete tu aj priamo dátumy prázdniny - čo si budeme klamať, táto informácia zaujíma každého žiaka. Máte tam potom také kalendáre na rok 2020, 2021, ročný plánovač a potom začína samotný diár... Každý mesiac je obkolesený citátom a nejakou úlohou pre daný mesiac. Vždy je to niečo iné. Ja som nafotila iba prvý mesiac v diári, nechcem vám veľa prezradiť, no aby ste si to vedeli predstaviť, tak aspoň nejaká ukážka. Vždy tu máte aj mesačný plánovač s okienkami, kde si môžete zapísať napríklad testy - ja si sem píšem stretnutia. Nasleduje teda spomínaná úloha a citát. Sú tam rôzne citáty a nie iba od známych ľudí, ale aj také menej známe tváre tam nájdete. 

Týždeň sa nachádza na dvojstrane. Hore vždy nájdete zámer týždňa. Afirmácia alebo citát sa nachádza hneď pod ním. Miesto na zámer týždňa by mohlo byť väčšie, no chápem, že z kapacity a veľkosti diára sa viac nedalo, aby to zostalo prehľadné. Nasledujú tri najdôležitejšie úlohy pre daný týždeň. A potom máte klasicky dni. Pri každom dni nájdete hodnotenie dňa na hviezdičky - želám vám, aby ste vždy označili všetkých 5 hviezdičiek. No a samozrejme meniny sú tam tiež. Na konci každého dňa máte miesto "Dnes ďakujem za....", kde máte napísať za čo ste vďační. Na konci týždňa máte napísať 3 veci, ktoré sa vám podarili, pričom pri každom týždni to môže byť niečo a sú tam aj 3 veci, ktoré mi zlepšili náladu a podobne. A na posledné miesto patrí "Môj úspech týždňa", kde si napíšete ten highlight týždňa. A takto to ide stále zaradom... a končí to zas citátom. A nasleduje mesačný plánovač na ďalší mesiac...  
Vzadu diári nájdete miesto na poznámky - s riadkami, aj s čistými stranami. To môžete využiť na písanie si domácich úloh alebo na niečo podobné. Vzadu nájdete aj miesto pre "Moje najlepšie Ja", kde si máte zaznačiť veci, ktoré sa vám podarili, úspechy, ocenenia. Je tu miesto aj pre vaše obľúbené citáty, najlepšie hlášky v triede - kde to vždy perlí... 

Je tam aj celá dvojstrana pre tvojich spolužiakov, kolegov, kde si môžeš buď lepiť fotky alebo si písať čísla, maily, odkazy... Znie to pekne, že si máte písať odkazy, ale to sa už asi nerobí, že? Ja si pamätám, že my sme mali tzv. pamätník, kde sme si navzájom kreslili. No a potom sú tam tzv. ťaháky na rôzne predmety. Máte tam miesto, kde si môžete vymaľovať a nechýbajú ani kartičky, ktoré si máte vypísať a dať do peňaženky, aby ste ich mali pri sebe. 
 ČO SI O DIÁRI MYSLÍM JA? 


Podľa mňa je praktický - nie je tam veľmi veľa strán navyše, ktoré by ste nepotrebovali a teda nie je moc hrubý. Navyše, tie textu sú naozaj dobre písané, takže ich pochopí hocikto. Diár by som odporučila skôr žiakom na základnej škole, možno na strednej. Ťaháky vzadu sú skôr pre základnú školu, možno začiatok strednej školy (záleží od odboru). 

Podľa mňa je dobre roztriedený, citáty sú skutočne dobré a nie sú to tie citáty, ktoré vidíte v každom príspevku na FB a už vás otravujú. Väzba je knižná, no je to malá verzia (menší než malý zošit), takže podľa mňa nebude problém to hodiť do kabelky či batohu. Miesto pri každom dni je podľa mňa dostačujúce - a to ja skutočne veľa píšem. 

Celý diár vás vedie k lepšiemu JA, pričom je to nenásilným spôsobom. Nemusíte robiť žiadnu tú úlohu, žiadny text nemusíte čítať, keď nechcete a to je super - môžete pokojne aj vynechať nejakú úlohu, keď sa na ňu necítite - úlohy na seba nenadväzujú

Mne sa tento diár veľmi páči. Ja ho budem využívať v práci, no aj tak si myslím, že mi to spestrí. Vyzerá byť aj pevný, že by mohol prežiť toho skutočne veľa. Mne hoci prišiel odlepený, ale stále drží. Verím, že to nepôjde ďalej... ale to nič nemení na mojom názore, že ten diár sa mi veľmi páči

A čo sa mi najviac páči? Okrem drobností, ktoré som vám popísala vyššie v texte, tak pri každom dni máte napísané aj že aký je to medzinárodný deň - samozrejme sviatky máte tiež, ale aj také že Medzinárodný deň bez áut a podobne a to je také malé plus. Dúfam, že sa vám článok páčil. Do komentára mi môžete napísať či ste skúšali už diáre od I can Academy a ako ste s nimi boli spokojní? Zaujal vás tento? Teším sa na vaše komentáre... 

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

8 Comments:

 1. Škoda, že letos se do školy po 18ti letech poprvé nechystám, ale vypadá nádherně! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Motivačný diár mám acupofstyle a bez neho si neviem predstaviť svoj deň

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja by som potrebovala vlastný diár na blog, youtube, instagram a biznis :D

  MÔJ 3 TRÍMESTER

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Treba hľadať :D určite nájdeš - aj I can academy má na celý rok :)

   Odstrániť
 4. Každý rok bojuju s tím, jaký diář vybrat. A cítím, že ani letos to nebude jiné :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teraz chystá I can academy na rok 2021 super diáre, určite sa pozri :)

   Odstrániť