F Odličovače očí od značiek Dermacol a Ziaja - Aďulik Sun

Odličovače očí od značiek Dermacol a Ziaja

Ahojte :)

Dlho, ale fakt dlho tu nebola recenzia na odličovače očí. A to hneď z nejakých dôvodov. Ale asi ten hlavný dôvod bol ten, že ja sa odličujem prevažne micelárnou vodou a potom s ďalšími produktami. A stiahnem s ňou aj oči, keďže mi to tak vyhovuje. Takže nejaké špeciálne odličovače očí som dlho nepotrebovala. Ale chcelo to zmenu. A tak som si z elnino.sk objednala tieto dva - od značiek Dermacol a Ziaja. Na obidva som počula chválu, takže som to chcela vyskúšať aj ja, keď som mala tú možnosť. A spravila som to. Ako som bola spokojná? Čo mi vadilo a čo nie? To sa dozviete už nižšie v článku... Tak tieto konkrétne myslím. Ono, cenovo sú veľmi podobné, hoci to tak nemusí vyzerať, keďže Dermacol je drahší ako Ziaja, ktorú zoženiete tiež aj v kamenných predajniach. Poďme ale na recenzie... 

 DERMACOL SENSITIVE - odličovač očí 

Ako prvý tu teda máme odličovač očí, ktorý je od značky Dermacol. Na úvod si povieme pár základných informácii. Tento produkt stojí necelé 4 eurá, pričom jeho veľkosť je 125 ml. Je pre ľudí s citlivým očným okolím a celkovo s citlivými očami. Mal by obsahovať výťažky z olív a nevädze. Ja som človek, ktorý nemá rád olivy a vycítim ich všade, keď ich niekto niekde dá. Takú mám averziu. A aj tu ich je cítiť. Vôňa je celkom silná. Na to, že píšu, že je to bez parfúmov, tak je to pomerne dosť cítiť. Vďaka týmto výťažkom by mal očné okolie a oči chrániť, nepoškodzovať a nevysušovať. Oči by vám nemali slziť, ani by nemali zostať červené, ako to niekedy býva. Mal by sa klasicky naniesť na tampón alebo na niečo s čím sa odličujete a následne by ste mali priložiť k očiami a jemne potiahnuť. Oči by mali zostať odlíčené. A aký teda bol? 


Balenie je z mäkkého plastu. Mne sa veľmi páči, že nie je hneď na prvej zložke alkohol. Alebo teda ani nijaká hneď z prvých. Ono, človek by povedal, že v odličovači očí nebude alkohol, ale čudovali by ste sa, kde všade a v akých produktoch je v obsahu. Každopádne, keďže toto je pre citlivé okolie očí, tak to dávaj aj zmysel. Aplikácia je jednoduchá, keďže ako môžete vidieť na fotke nižšie, tak je úplne klasický. Balenie je mäkké, takže sa aj dobre vytláča von. Dá sa celkom dobre regulovať aj množstvo produktu. A aké mám z toho osobne pocity? Tento odličovač očí išiel so mnou aj do Nitry. Fakt som ho používala dlho. A musím povedať, že je super. Mňa osobne nedráždi v očiach, ani keď sa mi dostane nejako viac do nich. Rovnako tak, ani nevysušuje moje očné okolie. Nezanecháva mastný finiš. Mne zo začiatku vadila tá vôňa, ale potom som si na to zvykla. Čo sa týka nejakého účinku, tak mne odlíči celý očný mejkap. Dôležité je povedať to, že ja nepoužívam žiadne vodeodolné mejkapy - ani nič také na oči. Denne si robím oči v štýle - očné tiene hnedé, maskara, linka a obočie. A to dá bez problémov. Ja to robím tak, že tampón priložím k oku a nechám pôsobiť. Jemne následne potiahnem tampón dole cez očné okolie (smerom k lícu). A mám odlíčené. Áno, nie na prvýkrát. Toto treba opakovať aspoň dvakrát, keďže mne to naraz odlíči tak polovicu. Ale ja som s ním spokojná, keďže odlíči to, čo má. Dobre, musí sa to opakovať, ale nikdy som sa nestretla s tým, aby nie olejový odličovač očí odlíčil všetko na prvýkrát. A teda vám môžem odporučiť. Podľa mňa je vhodný aj pre ľudí so suchou pokožkou. 


ZIAJA GOAT´S MILK Odličovač očí a pier

Ako druhý tu teda máme odličovač očíod značka Ziaja, konkrétne z rady kozie mlieko. Stojí necelé 3 eurá a veľkosť má 120 ml. Niečo podobné teda ako produkt vyššie. Ziaja je poľská značka, takže má veľa ľudí veľa predsudkov. Tiež neobsahuje alkohol, teda aspoň nie hneď na prvých miestach. Čo je super a za to chválim. Balenie je opäť z mäkkého plastu. Aplikácia je jednoduchá, hoci treba najskôr odšrobovať a potom treba dávať pozor, aby sa nevylialo veľa produktu, keďže je tam väčšia dierka. Vôňa nie je žiadna. 


Tento odličovač očí som mala doma. Takže bol tiež vyťažený, predsa len doma som častejšie - ešte stále. Mne osobne nespôsoboval nič - nevysušoval očné okolie, ani oči. Rovnako tak nedráždil v očiach. Nemala som pocit, že ma niečo páli alebo štípe. Jediné čo, je to, že tento odličovač očí neodličoval. Teda odlíčil, ale veľmi ťažko. Takže... moja aplikácia bola rovnaká, lebo tak nemením ju. Nanesiem na tampón, potom priložím k oku. Väčšinou mi to odlíči oči bez problémov. Ale tu sa dosť dlho nič nestalo. Bolo treba viac produktu ako obvykle a opakovať to niekoľkokrát. Potom to niečo spravilo. Možno som robila niečo zle ja, možno nie. Ale nikdy mi to nešlo ľahšie. Takže za mňa toto nie ... teda nebolo to zlé, ale pre mňa veľa času, veľa roboty. A mala som aj lepšie, no aj horšie. toto bol fakt taký priemer. Ja osobne si to druhýkrát nekúpim... 


Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil. Do komentára mi môžete napísať, aký odličovač očí používate vy? Teším sa na vaše komentáre s tipmi!

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

6 Comments:

 1. Tieto odličovače som neskúšala, ja mám najradšej dvojfázový od Balei :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já mám nejradši olejové či dvoufázové odličovače, momentálně Renovality a Ryor :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Napřed se mi ten z kozí řady líbil, ale po přečtení recenze si ho nekoupím :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z olivovej rady majú super odličovač podľa mňa a by si chcela vyskúšať :)

   Odstrániť