F Stalo sa - Nestalo sa # 12 - Aďulik Sun

Stalo sa - Nestalo sa # 12

Ahojte :)

Dnešný článok je opäť jeden z mojej pravidelnej série, kde vám hovorím, čo sa mi stalo za poslednú dobu. Nie je taká veľká doba od posledného článku tohto typu. ALE ! Mám niekoľko vecí, ktoré vám chcem povedať a možno aj vysvetliť, povedať kde som bola a podobne. Dnes tu nájdete fotky z vatier, resp. z osláv SNP. Tiež tu uvidíte fotky z môjho zápisu a novej školy, kde nastupujem už tento rok. Tiež som bola na hasičskej súťaži a na hodoch v Diviackej Novej Vsi. Tiež som bola v Rajeckej Lesnej a v Lazanoch - tam som bola pracovať :) Dúfam, že sa vám fotky budú páčiť a tiež aj moje rozprávanie, aj keď ho nebude veľa. Do komentára mi napíšte, kde ste vy boli naposledy na výlete a ako sa vám tam páčilo ! Ak ste bloger, tak mi napíšte aj link na článok :) Teším sa na ne ... 


Diviacká Nová Ves ... Táto dedina ma ohromí vždy jedným dňom a to tým, keď sú tam hody. Akcia bola skvelá. Trvala dva dni a nechýbalo ani občerstvenie, nápoje či skvelý program. Tiež sa tam konala hasičská súťaž, kde som bola pozrieť domáci tím. Myslím, že vyhral ! Bol to skvelý zážitok ... Každý rok chodím na túto akciu a rada sa sem vrátim aj o rok ...

Ako ďalšiu tú máme vatru v Cígli. Práve v tejto dedine býva najväčšia vatra v okrese a má niekoľko metrov. Horí vždy až do skorého rána. Jedlo, pitie a skvelí ľudia a tá najlepšia atmosféra, ktorá môže byť na vatre. Ja som tu bola aj minulý rok a bolo to super. Chodím tam, keď je ešte svetlo a v poslednej dobe sú tam aj kone, ktoré sa tam pasú. Sú krásne, no nemala som odvahu ísť bližšie. Keď som išla bližšie, tak sa za mnou rozbehol jeden - potom som už odvahu nemala. Chodíte aj vy na vatry SNP ? Moja sestra má 30.8. narodeniny a tak oslavuje s nami celé Slovensko :) 

Ako ďalšiu vatru som absolvovala v Nitrianskom Pravne. Tu bola teda naozaj veľká. Už od 15 hodiny som bola nastúpená a sužovali všetkých veľké teplá. Bála som sa, že sa chytia stromy, no všetko bolo bez nejakých zranení :) :) :) Išlo z tade naozaj veľké teplo ! Fú .. v dnešnom článku bude teda veľa fotiek :)


Tiež som bola na zápise prvákov na VŠ. Toľko ľudí a taký chaos. Našťastie všetko dobre dopadlo a ja som prijatá a zapísaná tak ako mám byť ! Poviem vám úprimne, že sa na tú školu aj teším. Prečo ? Lebo mám super predmety a som z nej celkovo nadšená. Stretla som tam super ľudí a tiež kolektív. Hoci mám v skupinke skôr starších ľudí, no to mi vôbec nevadí. Predmety sú moje obľúbené disciplíny a zaoberajú sa vecami, ktoré ma zaujímajú. Teším sa na to štúdium a to sa u mňa stáva málokedy. Ja som skôr anti school person :D Ale tak možno sa to zmení ...Bola som aj v spomínanej Rajeckej Lesnej. Tam sa konala jedna púť. Na púte do Rajeckej Lesnej chodím pravidelne a vždy tam robím to isté. čo ? Idem na kalváriu, do kostola a pozrieť Betlehem. Už veľmi dlho sem chodím a nikdy ma to neomrzí. Tentokrát nám počasie prialo, aj keď to tak na fotke nevyzerá. Hoci bola zima, no nepršalo a to považujem za veľké šťastie. Pršalo iba raz, no to krátko, takže to nebolo vôbec vidieť. Rajecká Lesná je na severe Slovenska a je to cítiť. Tu mi nikdy nie je teplo ! Vždy mi je zima, keď som tam. Púť sa podarila a myslím si, že tam sa nedá ani čo pokaziť. Určite ak by ste chceli ísť na púť, tka odporúčam ...


Ja som bola v Lazanoch na šmýkale ! Je to moja nová brigáda, takže vám budem asi na FB stránku častejšie dávať fotky práve z tejto činnosti ! Deti boli zlaté a milé ! Pekné počasie nechýbalo a dokonca sa aj oteplilo. V Lazanoch boli hody - koláče, jedlo a pitie nechýbalo ! My sme si akciu užili ...Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ten ďalší :)

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

8 Comments:

 1. Pekný článok. V podstate to máš dobre, že už si na výške, i keď budeš mať veľa učenia a všetky ti prednášky, obhajovať svoje práce. Tak si užívaj ešte voľné dni, ktoré máš :)
  http://msfashionsusan.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Závidím ti že už si na vysokou.. jinak super fotky
  terievans98.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale užívaj si, kým môžeš :D Nemáš čo závidieť :) .... ďakujem :)

   Odstrániť
 3. Pěkné fotky! Vatra vypadá obrovsky :O Ať se ti ve studiu daří! :) The Colorful Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Obdivujem krasy slovenskej krajiny. Naposledy som bola na vylete v Ceskom Krumlove a v sobotu sa chystam dovolenkovat na spanielsky ostrov na Menorku. Zase sa budem v lietadle bat ako mala.

  OdpovedaťOdstrániť