F Čo som sa naučila za rok 2017? - Aďulik Sun

Čo som sa naučila za rok 2017?

Ahojte :)

Každý jeden rok má svoj vlastný príbeh. Ja mám 21 rokov (teraz) a keď sa obzriem späť na roky, ktoré som prežila, tak musím povedať, že je to pravda. Naozaj každý jeden rok má svoj vlastný príbeh. Všetky roky boli iné a veľmi zaujímavé... Tento rok to bol teda rok, vám poviem. Ja ani neviem ako by som ho opísala. Bolo tam šťastie, bol tam smútok, boli tam radosti, boli tam krásne chvíle, no aj trápenie a dôležité rozhodnutia, do ktorých som bola nútená pre dobro iných, ale aj seba. Bolo to celé zvláštne, no vďaka tomuto som sa stretla so situáciami, ktoré ma naučili veľmi veľa vecí a ja som sa rozhodla, že vám pár z nich poviem... Naučila som sa, že nič nejde silou.... A je jedno či sa jedná o priateľstvo, lásku či niečo v škole. Je jedno na čo si to zoberiete. Naozaj nič nejde silou. Nejde na silu si vyžiadať pozornosť či iné hodnoty voči vám. Ak vám tieto veci nie sú dané automaticky, tak skutočne pre vás nemajú žiadnu hodnotu... A to nie je len otázka citátov, ktoré som na podobnú tému čítala. Je to skutočne pravda. 

Naučila som sa, že najcennejšie je pre mňa priateľstvo... a to vždy. Počas roka sa mi hneď niekoľkokrát potvrdilo, že priateľstvo je oveľa viac ako niečo iné. Priateľ je ten, čo tu je pre vás vždy, keď ho potrebujete. Áno, možno sa mu hneď nedovoláte, no keď má niečo nepodstatné, tak vám zdvihne hneď. Priateľ je to, čo vo vás zobudil voči nemu dôveru a vieru, pocit bezpečia. Mať priateľa je skutočne dobrý pocit... je to pocit, že máte niekoho, komu môžete napísať všetko. Ja som si tento rok našla, resp. utvrdila viac skvelých priateľov a som za to vďačná. 

Naučila som sa, že keď mi niekto hovorí ako niečo nedokážem, tak nemá pravdu... a nemá pravdu, aj keď to hovorí niekto vám. Vždy si choďte za svojimi cieľmi. Je jedno ako sa momentálne cítite, no vždy musíte bojovať za svoje presvedčenie. Nežijete pre iných, žijete pre seba. Takže žite a prežívajte. Nedovoľte, aby sa z vášho života stala obyčajná rutina. Život má byť krásny, plný zážitkov, smiechu, radosti a lásky. Takže utrite všetky slzy a bojujte za seba. Bojujte za svoj život. Dá sa to a ja som príkladom... 

Naučila som sa, že viera je dôležitejšia ako cieľ... nemyslím vieru v Boha. Aj keď viera v niečo je tiež veľmi dôležitá. Ja mám namysli vieru v šťastný koniec. Vieru, že to zvládneš. Vieru, že to dokážeš. Vieru, že sa chytíš svojho cieľu. Cieľ nie je potrebný. Cieľ je krásny, no cesta je dôležitejšia. Čo sa z teba stane, kým prídeš k cieľu? 

Naučila som sa, že pozornosť voči ľuďom je najdôležitejší faktor v živote... Ak niekoho ignorujete, bude nešťastný. Ak niekoho ignorujete, bude smutný. Ak niekoho ignorujete, časom odíde. A práve preto je pozornosť tak veľmi dôležitá. Ja nemyslím to, aby ste druhej osobe dávali darčeky. Stačí len tak zavolať, napísať sms či správu na FB. Ja s kamošmi si napríklad prezváňam pred tým, ako ideme spať :) A je to milé, poteší to.. a viete, že ten človek aspoň vtedy na vás myslel. 

Naučila som sa, že aj keď sa mi na prvýkrát zdá, že je všetko úplne zlé, tak to nie je pravda... a žiadne dno, nie je bez ciest smerom hore. Áno, je to ťažké. Čo je ťažké, tak za to skutočne stojí. Treba sa obklopiť s tými správnymi ľuďmi a všetko je ľahšie. Ja som toto šťastie mala, takže by som im touto cestou chcela poďakovať! Ďakujem ♥

Naučila som sa, že neistota spôsobuje bolesť...  A je jedno, kde tá neistota je. Ak je človek neistý, potom ubližuje sebe, druhým. Treba sa obklopiť s ľuďmi, ktorí vám nedajú pocítiť pocit neistoty a dajú vám naopak stálosť. Ak neviete na čom ste, tak neviete nič...

Naučila som sa, že nie je dobré mať stále ružové okuliare... mať ružové okuliare na očiach je pekné, no často som skončila tak, že som si vôbec nevedela priznať a uvedomiť si, čo ten človek robí voči mne. A to je chyba. Niekedy je dobré mať nadhľad, no niekedy treba zložiť tie okuliare a pozrieť sa na vec s inými očami - reálnymi očami.

Je veľmi dobré si uvedomiť, čo ste v tomto roku zažili, spravili, zmenili. Je dobré ukončiť niektoré kapitoly v živote. Ak neotočíte stranu, tak sa nikdy nedozviete pokračovanie príbehu...

Verím tomu, že sa vám dnešný článok páčil. Do komentára mi môžete napísať čo ste sa za tento rok naučili vy? Teším sa na vaše komentáre... 

xoxo
Aďka

CONVERSATION

4 Comments:

 1. Souhlasím především s tím, že by člověk neměl dát na lidi, kteří mu tvrdí, že něco nedokáže. Každý dokáže to, co bude sám chtít a o co se bude snažit :) já se naučila, že si nevynutím pozornost lidí, kteří mě nemají rádi proto, že jsem jen jiná než oni. Naučila jsem se, že by se člověk vždycky měl řídit tím, co chce on sám a ne tím, co mu podsouvá společnost. Přeji ti šťastný rok 2018 :)

  LENN

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj tvoje postrehy sú krásne :) Aj tebe prajem krásny rok 2018 :)

   Odstrániť
 2. Nevim, zda jsem se něco tento rok naučila nebo ne, jen vím, že pro mě tento rok byl jeden z nejhorších v životě, protože mě po 9 měsících boje s rakovinou opustil můj nejmilejší pes, kterého jsem moc obdivovala, jak se snažil bojovat a nevzdávat to.Vlastne mě možná i něco naučil můj pes, že život utíká strašně rychle a někdy je dobré se zastavit a být s těmi nejbližšími a nezastavovat se nad hloupostmi, a také mě naučil, že se v životě nemám v ničem vzdávat, ať už to dopadne jakkoliv. ( jen pak žít s pocitem, že jsem pro to udělala vše, co se dalo dělat)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je super, že si našla to dobré aj v tom zlom. Je mi lúto, čo sa stalo tvojmu psíkovi. A je skvelé, že si sa dokázala naučiť napriek tomu všetkému, tak kľúčové veci v živote. Krásne si to napísala a ďakujem za komentár :)

   Odstrániť