F Kto je úspešných človek ? - Aďulik Sun

Kto je úspešných človek ?Ahojte ... 

Dnes som pre zmenu začala citátom a obrázkom. Určite to nebudem tak robiť, lebo ma to nejako vôbec neláka. Každopádne, myslím si, že dnes je výnimka nutná. Každý deň som sa stretávala s tým istým slovným spojením a to "úspešný človek". Moja myseľ mi nedala a tak som sa nad tým zamyslela. Teraz nedávno som bola na zápise na VŠ a tam som toto slovné spojenie počula hneď niekoľkokrát. Ja idem na VŠ, ktorá má väčšinou študentov, ktorí sú s vekovým priemerom niekde pri čísle 40. Hovorila som si a pýtala som sa sama seba či nie sú oni úspešní ? Počúvajú na zápise do školy to, že im prajú úspešnosť v živote. Nie sú už úspešní ? Existujú nejaké kritéria, podľa ktorých sa to hodnotí ? Kto je vlastne úspešný človek ? Je niekto taký na svete ? Môže byť aj obyčajný človek úspešným človekom ? To sú otázky, ktoré som si sama sebe dávala ešte niekoľko hodín doma. Rozhodla som sa, že to sem napíšem a sama ešte neviem aký bude tento článok a aký dlhý bude. Myslím si, že bude dobré, keď teraz prestanete čítať  a donesiete si nejaké jedlo a pitie. Toto je dosť vážna téma v dnešnej dobe a ja sa budem snažiť ju vám priblížiť ...  Dnešný článok bude plný obrázkov s textom o úspechu, tak sa nedivte - veď celý článok bude o tom. Sama teraz premýšľam, kde začať. Ideme na to asi od podstaty, čo poviete ? Slovné spojenie "úspešný človek" sa skladá z dvoch slov - to je každému jasné. Začala by som tým prvým slovom a to "úspešný". Slovo úspešný je od slova úspech. Čo to vlastne úspech je ? čo predstavuje v našom živote úspech ? Ja som toho názoru, že to môže byť pre každého niečo iné. Úspech môže byť to, že som dokázala zarobiť svoj prvý milión, že som našla prácu, no môžu to byť aj maličké veci, ktoré sú tie najdôležitejšie v živote a to to, že som sa ráno prebudila. Úspech má každý iný. Pre niekoho sú to veľké veci a pre niekoho malé veci. Či sú to malé alebo tie veľké - to je v podstate jedno. Úspech je veľký a myslím si, že malý úspech neexistuje. Aj keď sa hovori, že toto je môj malý úspech a čaká má väčší úspech. Ja si osobne myslím, že je to veľký úspech. Cesta je plná veľkých úspechov a prídeme k tomu konečnému úspechu, ktorý má pre nás najväčšiu hodnotu. Ja osobne svoje úspechy nijako neodlišujem. Keď si zoberieme iba blog. Môj prvý úspech bol prvý odberateľ :) No vážne ... Dnes je môj úspech prekonanie 100 odberateľov a môj najväčší úspech bude 200 odberateľov na blogu. Snáď sa k tomu raz dostanem. Chápete, čo chcem tým povedať ? Niekto to volá cieľ, ja to volám úspech. Prečo to volám úspech a nie cieľ ? Zdá sa mi zbytočné, že budem posúvať svoj cieľ. Predstavte si, že na nejakých pretekoch budú posúvať svoj cieľ, kde majú dobehnúť napríklad bežci. Stáva sa to ? Nie ... Ja to volám úspech a úspechy mňa, tak isto aj vás posúvajú ďalej a svoj úspech za úspechom prežívam.


Veľakrát prestávame kráčať za svojim snom a úspechom iba preto, že ľudia nás ponižujú a nepodporujú. Každý jeden z vás si tým prejde, ak niečo robíte. Keď je najhoršie, tak nemyslíte na to, čo hovoria ostatní, ktorí vás s najväčšou pravdepodobnosťou ani nepoznajú. Myslíte na to, že vás to baví a vy viete, kde chcete ísť. Spýtajte sa samy seba či to naozaj chcete a vydržíte ten tlak za cenu úspechu. Je to dlhá a ťažká cesta, no na konci je krásny pocit, že ste niečo dokázali. To sa povie ľahko a nedá sa to konkrétne popísať. Ľudia vykrikujú zaujímavé veci, no zoberte si ich k srdcu a vyťažte z nich to najlepšie a čo najviac. Básnicky povedané : ľudia hádžu tehly pod nohy a ty z nich postáv základ ! Táto cesta k úspechu je plná zlyhania, sklamania a hnevu. Sama som si tým prešla - nehovorím, že som úspešná, no nejaký osobný úspech mám za sebou. Treba nadstaviť svoju myseľ pozitívne. Nepýtať sa prečo je to ťažké. Musíte sa pýtate otázky, ktoré sú na obrázku vyššie. NIE - nie je odpoveď ! Na obrázku pod týmto textom je napísaná krásna veta, ktorú si hovorím už veľmi dlho a istú dobu som ju mala na tapete. Nikdy sa nevzdávajte ! Aj keď vám to nevyšlo v tomto plane, tak to vyjde nabudúce. Treba skúšať a skúšať ... Keby bolo všetko jednoduché, tak nie sú úspešní ľudia. Keď budete skúšať, tak sa pomaly prídete na ten správny postup, ktorý budete používať pravidelne. Ani čokoláda Milka nebola vždy skvelá. Výrobca skúšal a skúšal ... Dnes ? Milka je najlepšia čokoláda, ktorá existuje. Viete, čo tým myslím ? Dúfam, že áno ... 


 Ako posledný obrázok tu je tento. Ten vypovedá o tom, čo si myslí väčšina ľudí. Na jednej strane je to aj pravda. Naozaj je úspešný človek, ktorý vstane a robí celý deň to, čo ho baví. Na obrázku je znázornený nejaký človek pri počítačoch. Tu sa mi vynorila otázka ... Je naozaj úspešný človek iba ten, ktorý pracuje vo firme a má na účte miliardy ? Myslím si, že nie ! Úspešný človek pre mňa je ten, ktorý má svoj osobný úspech. Čo je osobný úspech ? Môže to byť rodina, škola aj spomínané miliardy na účte ... Pre niekoho je to niečo iné. Jeden nemenovaný spevák spieva v jednej jeho pesničke o človeku, ktorý má rád iba svoje peniaze a pre neho boli absolútne posvätné. Robil všetko pre to, aby ich mal čo najviac. Raz išiel do banky a postrelili ho tam. Jemu sa celý život premietol pred očami a videl, že žil, no väčšinou iba prežíval okamihy. Bol úspešný, no nie šťastný ako by mal byť. Čo chcem s tým povedať ? Peniaze nie sú všetko a nehľadajte úspech iba za nimi. V dnešnej dobe nie je úspech mať peniaze, no je úspech prežiť samotný úspech ! Jasné, že peniaze po nejakom čase prídu, no nemala by to byť samotná priorita. Ľudia, ktorí vo všetko vidia iba peniaze, tak to nie sú pre mňa ľudia. Je to drsné, no naozaj si to myslím. Nie je dobré ísť iba za peniazmi. Potom človek stráca svoju tvár a je to celé zle ... 


Kto je teda pre mňa úspešný človek ? Úspešný človek je pre mňa každý jeden z vás. Každý, ktorý sa dokázal prebudiť a žiť a prežiť jeden deň šťastný. Nie je dôležité byť bohatý, dôležité je byť šťastný v tom živote, ktorý žijete. Tiež je pre mňa úspešný človek ten, ktorý žije a neprežíva ! To robí málo ľudí vo svojom živote.  Do komentára mi určite napíšte, kto alebo čo pre vás znamená úspešný človek ... Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ďalší článok. Myslím si, že to bolo dnes akurát s dĺžkou, nie ? Nie je to moc ani krátke, ani dlhé. Také stredné ... Dúfam, že som vás neunudila a naozaj sa vám to páčilo. 

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

2 Comments:

 1. Článok vo mne niečo silné zobudil, som rada , že si ho napísala. Úspešní ľudia sú tí, ktorí majú zdravie, rodinu a priateľov :)
  www.beckystylee.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada :) A nemáš za čo :) To bol účel článku ...

   Odstrániť