F Tour de Slovakia # 4 Hlohovec! - Aďulik Sun

Tour de Slovakia # 4 Hlohovec!

Ahojte :)

Dnešný článok je opäť z môjho nového projektu na blogu. V tomto projektu cestujem po Slovensku a môžem povedať, že objavujem nové veci a miesta, o ktorých som ani nevedela. Som rada, že som si toto vymyslela a môžem nachádzať všetky miesta. :) Tento článok bude o meste, kde sa nachádza zámocká záhrada a samotný zámok. Viete, kde som bola ? Bola som v Hlohovci ! Ak sa čudujete, že tam je zámok a zámocká záhrada, tak sa čudujete oprávnene. Tiež som o tom nevedela ... Na prvom mieste sme išli pozrieť kostol sv. Michala. Je naozaj krásny a mohutný !!! :) 
Toto je čas zámku, ktorá sa rekonštruuje :) 


Zámocká záhrada :) Bude naozaj krásna ! Oficiálna časť zámku - aspoň podľa mňa :)  Ja a môj ocino v zámockej záhrade :) 

Celý deň sme mali krásne počasie a bolo neskutočných 30 stupňov ! Takže horúco a slnečno ! Našťastie nám ani neprišla búrka :) Videli sme zámockú záhradu a zámok a samozrejme ten veľkolepý kostol :) Navštívili sme aj jednu cukráreň, kde robili aj zmrzlinu :) Mne sa toto mesto veľmi páči a vôbec nevadilo, že ulice boli rozpálené ... 

Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ďalší, ktorý vyjde zajtra a bude o Nitre. :) Pravdepodobne to bude tiež iba takýto fotočlánok ... 

xoxo
Aďka

CONVERSATION

8 Comments:

 1. Skvelý nápad. Jediné čo by som skritizovala sú ue smajliky, v článku by to nemalo čo robiť... A mohla by si pridať niečo viac o tom mieste, z histórie napríklad. Verím že takýto typ článku má budúcnosť :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ... Videla som veľa ľudí, ktorí píšu články so smajlíkmi. Zdá sa mi to tak viac priateľnejšie a podobne. Každopádne chápem, že niekomu sa to páčiť nemusí a je pravda, že ich tma mám často. Ja smajlíky používam stále - takže to je sila zvyku. :)
   Ja som pri niektorých mestách históriu písala ( toto nie je prvý článok z tejto série). Tu o Hlohovci som nenašla nič zaujímavé alebo niečo hodnotné a zas do googla si to dokáže dať každý. Hlohovec nnie je boháté mesto pre hisóriu ako takú ...

   Odstrániť
 2. Ja som a bývam v Nitre tak som zvedavá čo povieš na Nitru haha :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tá podľa teba oficiálna časť zámku je v skutočnosti Empírové divadlo a je to a vraj najstaršie zachované divadlo na Slovensku. Poriadajú sa tam stužkové slávnosti , svadby a občas nejaké predstavenie . :-) O zámku v HC vie len málokto slúžil ako polepšovňa a potom ho nechali takto neskutočne schátrať . Ale je združenie ktoré sa snaží o jeho záchranu a poriada tam rôzne akcie pre rodiny a hlavne turistov ktorý sa sem tam v Hlohovci objavia . :-) Ja osobne žijem asi 10 km od toho mesta a na zámku som bola prvý krát tento rok , keďže dovtedy nebol sprístupnení verejnosti .
  http://bar-bor-ka.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je skvelé !!! :O Fakt ... Je dobre, keď sa o to niekto aspoň stará a neschátra to :) Je smutné, že niektorým ľuďom to je jedno. Aspoň sa to nejako využíva .... Ja som tam tiež bola prvýkrát a tiež som o tom nevedela - ale plánujem sa tam vrátiť, keď to bude trošku viac opravené, pretože tentokrát to nebolo otvorené a všetko okolo opravovali - záhradu, no aj samotné budovy :)

   Odstrániť