COLLAB: Jeseň - Tipy & Triky, Aktivity

Ahojte :)

Po dlhšej dobe tu opäť máme collab. Minule som spravila collab s jednou blogerkou, no dnes vám prinášam collab, ktorý som spravila spolu s viacerými blogerkami a to konkrétne s I am Ninave, Bubblegum-bitch, I am girl with pink nails, The flemmieux a Orlling. Zvolili sme si tému Jeseň, čo je podľa mňa skvelá téma. Tiež sme si rozdelili nejaké body, resp. podtémy, ktoré každá z nás spracovala. Ja mám tipy a triky + aktivity v jeseni. Chcela by som vám v dnešnom článku  ukázať moje tipy a triky ako zvládnuť jeseň a tiež v tom budú zahrnuté aktivity, ktoré cez jeseň rada robím! :) V rámci collab sa môžete tešiť aj na líčenie, outfity a iné super témy, takže určite si pozrite články, ktoré napíšu baby! :) Všetky články vyjdu dnes. 

 1. VENUJ SVOJ ČAS AJ SVOJMU TELU!

Horná fotka má reprezentovať  šport, pohyb a hocijakú pohybovú aktivitu. Myslím si, že je veľmi dôležité, aby sme sa hýbali v každom jednom ročnom období. Nebudeme si klamať. Jeseň je nepríjemné obdobie. Nepríjemné obdobie v tom zmysle, že máme zlú náladu, depresie a myslíme veľmi negatívne, keďže ani slnko nevyjde a skôr prší, je zamračené a tiež je skôr teda pochmúrne počasie. Je to normálne, že v jeseni neprekvitáme a skôr sa usadzujeme, tým pádom sa aj menej hýbeme. Pripravujeme sa tak trošku na zimu :) :) :) Aj keď vonku nie je už teplo, tak nesmúťme. Predsa existuje toľko aktivít. Ak nie ste zrovna človek, ktorý cvičí vonku za každého počasia, tak určite sa dajú navštíviť rôzne fitness centrá, ktoré sú už všade. Ak nechcete míňať peniaze v tomto smere, tak existujú videá na YT, ktoré sú skvelé. Ja rada cvičím work out, ktorý mi dá vždy zabrať a niekedy cvičím aj viac videí. Napríklad cvičím - Be Fit.

2. TRÁVTE ČAS S PRIATEĽMI A SPRAVTE SI DEŇ OFF! 

Myslím si, že je čas na to, aby sme vypli. A to doslova. Poznáte to. Celý týždeň chodíte do školy, do práce či niekde cestujete za rodinou. Jednoducho máte stále čo robiť a tiež sa snažíte pri tejto aktivite aj vyzerať. Je doba, keď sa každý maľuje a je jedno, kde ide. Ja mám kamošku, ktorá nevyjde von bez maskary a korektoru. Každý chceme aspoň cez víkend mať voľno. A to isté chce aj naša pleť. Prečo jej to nedopriať? Aspoň v jeden deň? Tiež môžete deň stráviť s priateľmi, s ktorými sa odreagujete a nebudete toľko myslieť na školu či prácu alebo si jednoducho spravte svoj beauty day. Sociálne siete tiež veľmi znervózňujú a tak je dobré si spraviť aj deň off. Venovať sa iba sebe a priateľom v skutočnosti, nie niekde na internete. Každá duša potrebuje relax...


3. VYRAZTE ZA PRÍRODOU!

Človek potrebuje aj psychický oddych. Viem, že každého baví niečo iné a každý pracuje  v inom smere. Treba si nájsť čas aj na svoje hobby, ktoré budete robiť. Nie je dobré byť stále v jednom kolobehu. Vtedy sa stráca motivácia, inšpirácia a samotná kreativita. Človek prestane robiť svoju prácu naplno a zrazu zistí, že ho to už nebaví a robí to len preto, že jednoducho musí. To je to najhoršie. Treba si v každej práci nájsť to, čo nás bude baviť. Vidieť v tom nejaký zmysel. Ak bduete stále pracovať, môžete dospieť do stavu vyhorenia a vtedy už nie je cesty späť. Ťažko sa to už potom rieši. Vyrazte napríklad za prírodou, kde si môžete utriediť myšlienky, život. Môžete prísť na nové nápady a nájsť inšpiráciu do ďalšieho kroku na zmenu, po ktorej dlho snívate. Nemusíte tam byť tri dni, stačí deň. Deň, keď vypadnete z kolobehu a vypnite trošku, príde na iné myšlienky. Mne toto cez jeseň pomáha. Nemusíte ísť do Tatier (z kadiaľ je fotka), stačí keď pôjdete niekde do svojho okolia. Myslím si, že to má zmysel, aj keď vypnete iba na poldňa.


4. PREČÍTAJTE SI KNIHU, POČÚVAJTE HUDBU! 

Môže vám pomôcť aj čítanie knihy. Prejdete na iné myšlienky a nesústredíte sa na depresívne počasie vonku. Viem, že veľa z vás miluje knihy, tak aj toto je obdobie na stanovenie si nových kníh, ktoré chceme prečítať. Ak máte nejaký tip na dobrú knihu, tak mi určite napíšte do komentára! :)


5.BUĎTE NALADENÍ POZITÍVNE NAPRIEK ZLÉMU POČASIU VONKU! 

Poznáte to. Vonku zamračené, mokro a prinajhoršom ešte aj fučí poriadny vietor. Typická jeseň aspoň v našej oblasti. Ani v tieto "zlé" dni netreba byť pesimistický. Treba byť stále naladení pozitívne. Ak je zlé ráno, tak je zlý celý deň - určite to poznáte. Vtedy tmavé dni odporúčam nájsť nejakú aktivitu, ktorá vás bude baviť a zamestná vás natoľko, že nebudete vnímať nejaké negatívne počasie. Ja vždy počúvam hudbu a hrám sa na koncert. Trošku šialené, no zdvihne mi to náladu.


6. SPRAVTE SI DOMA PRÍJEMNÚ ATMOSFÉRU! 

Milujem mať zapálenú aspoň jednu sviečku, byť zabalená v deke a piť teplý, šípkový čaj. Najlepšia atmosféra je, keď sa k tomu pridá ešte aj pozeranie dobrého filmu. Nie je nad tú pohodu. Zapálená sviečka, resp. jej plameň ma dokáže úplne upokojiť a zrazu aj stres ide mimo. Ja som na tomto trošku závislá. Aj keď sa učím, musím mať zapálenú sviečku na stole. Máte to tak aj vy? Čo pomáha vám sa dať do pohody? Určite mi napíšte do komentára. Teším sa na vaše tipy!
PS: Sviečka na fotke je z obchodu Ikea a čaj môžem tento iba odporučiť - najlepší je tento!


7. MOTIVOVAŤ SA! 

Práve v tieto dni je veľmi dôležité ostať motivovaný. Netreba stratiť svoj cieľ, len preto, že sa nám teraz nedarí. Ja to mávam cez jeseň najhoršie! Nič sa mi nechce, v ničom nevidím zmysel. Tu mi pomáha citát: " Keď nevieš, prečo pokračovať, tak si spomeň, prečo si začala! " A naozaj to platí... Nechcem o tejto téme hovoriť veľmi veľa, keďže viem, že o tomto by mal byť iný článok na inom blogu :) Ale nedalo mi to sem aspoň nespomenúť.


Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na vaše komentáre a vaše tipy a triky. Určite sa o ne podeľte.

xoxo
Aďka

12 komentárov:

 1. Jéé, tak to se moc těším na články i od ostatních holek :) Tenhle tvůj článek se mi moc líbil, je tak na pohodu :)

  AXE Giveaway | Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekný článok ♥ Hudba je proste život a bez nej by to nešlo :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Páni, skvělý collab :) Moc pěkně jsi tento článek napsala.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelé rady a tipy, sviečky milujem, pre mňa sú must have na jeseň. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Myslím, že podzim strávím s knížkami, seriály a hudbou (a školou samozřejmě), už mám pár skvělých anime :3
  Tucka
  g-h-b.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Používa službu Blogger.