F Stalo sa - Nestalo sa #15 (Akcie v okolí, Teri Blitzen a Starý "nový" most v BA,...) - Aďulik Sun

Stalo sa - Nestalo sa #15 (Akcie v okolí, Teri Blitzen a Starý "nový" most v BA,...)

Ahojte :)

Za poslednú dobu som dosť cestovala a navštívila som niekoľko miest, zažila nové veci. O tom som vám tu na blogu písala. Teraz som si uvedomila, že som vám nenapísala o veciach, ktoré sa stali ešte dávnejšie. Boli to skvelé udalosti a tak som sa rozhodla, že vás o ne neukrátim. Bola som na výstave áut či v Zoo Bojnice. To sú iba dve naozaj skvelé akcie, ktoré som prežila. Dnes vám ukážem aj novú "reštauráciu", ktorú som našla u nás v Partizánskom (študujem tam). Ak vás zaujíma trošku viac, tak určite čítajte ďalej... 
Ako prvú spomeniem výstavu starých áut, ktorá sa konala v Mačove. Na tomto mieste sa koná už pravidelne. Boli tu skutočne veľké a staré veterány, ktoré už len tak niekde nestretnete. Výstava sa netýkala iba osobných áut, ale objavili sa tu aj autá z verejnej správy ako policajné či hasiči. Tie najzaujímavejšie som vám vyfotila. Musím povedať, že celá akcia bola veľmi dobre organizačne zvládnutá. Nechýbalo občerstvenie, ale aj let vrtuľníkom. Toto nebola iba len taká obyčajná výstava. Jednalo sa aj o preteky traktorov, ktoré bojovali v bahne. Na to ste sa dokázali pozerať celý deň! Skutočne dobrá akcia! Určite navštívte budúci ročník, stojí to za to. Ja nie som nadšenec starých vecí a predsa ma to bavilo. Nie je to len pre starých ľudí, aby spomínali. Je to aj pre mladých, aby si vážili, čo dnes majú.


Táto predajňa je v Partizánskom už dlhšie, no objavila som ju až teraz. Varia tam čerstvo a množstvo jedál. Nájdete túto predajňu na námestí. A to vnútro? Paráda! Milujem to tam!


Tento rok som sa opäť objavila aj na folklórnych slávnostiach v Prievidzi, ktoré sa konali už spravidla v Lesoparku. Na akcii sa ukázalo množstvo súborov, ktoré boli prevažne zo Slovenska, no objavili sa tam aj zahraničné hviezdy. Ja som sa ako každý rok, prišla pozrieť na Vtáčnik, ktorý mám veľmi rada a pochádza práve z Prievidze. A musím povedať, že opäť boli bravúrni.


Pravenec je malá dedinka, ktorá je blízko môjho bydliska. Tento rok som tam bola na jednej maličkej akcii, no stála za to. Konal sa tam jarmok remesiel a vrámci neho boli preteky do 10.rokov na bicykli, ktoré boli super, keďže sa jednalo o malé deti a tie sú vždy zlaté. Vyhrala moja favoritka, takže som bola spokojná. Nechýbali ani výhry pre všetkých zúčastnených. Tiež tam hrala živá hudba, ktorá doplnila skvelú atmosféru. Nechýbalo jedlo, pitie a ani zábava. Počasie prialo a bolo krásne slnečno.  Konečne sme pri akcii Zoo Bojnice. Hoci to mám od domu pár minút, v zoo som bola naposledy pred piatimi rokmi a to je už čo povedať. Tentokrát som tam bola s mojou kamarátkou Klaudiou, ktorá prišla za mnou až zo Serede. Vymyslela som nám takýto program a stál za to. Stretávali sme veľmi veľa detí, keďže bol koniec školského roka. Táto akcia bola super, lebo sme sa dobre porozprávali a ja som sa zabavila aj pri zvieratách. Slony a medvede sú moji favoriti už nejaký ten piatok. Ja som veľmi spokojná. Táto Zoo je aj vynovená, takže je o kus modernejšia ako naposledy pri mojej návšteve. Spravila som pár fotiek, ktoré sú ako - tak neutrálne, takže vá ich môžem zverejniť. Mrzí ma, že detská zoo, ktorá sa nachádza v hornej časti zoo, už nie je taká ako si ju pamätám ja. Bola som hoci menšia, no viem, že tam bolo veľa domácich zvierat, ktoré prebehovali kade chceli. Teraz? Teraz tam bolo iba pusto a sem tam nejaké zviera, no nepohybovali sa voľne. To ma mrzí, že aj takúto zábavu trošku pokazili. Ale celkovo na mňa pôsobí veľmi dobre a určite tam zoberiem aj moju sestru :)


Ďalší môj výlet v tomto období smeroval do Bratislavy  a to z toho dôvodu, že tam bola Teri Blitzen. Teri je moja obľúbená youtuberka a nebudem vám klamať, obdivujem ju. Obdivujem ju za to, že v tak mladom veku dokázala tak veľa. Tiež ju obdivujem za to, ako zvláda tlak, ktorý je na ňu vyvíjaný. Bohvie či by som to zvládla ja alebo hocikto iný. Ťažko povedať. Mám ju rada a držím jej palce aj naďalej. Späť ale ak akcii. Bola som tam na akcii s názvom Youtea, kde boli aj iní youtuberi. Ja som išla iba v sobotu, kedy tam bola iba Teri Blitzen. Mne to bohate stačilo. Fotku s ňou mám a som spokojná. Dokonca sme trošku aj pokecali.
Ešte predtým ako som odišla domov, tak som bola pozrieť mesto. Samozrejme som nemohla vynechať opravený starý most a hneď som sa tam prešla. Naozaj vyzerá super a je to krok vpred! Bola som pozrieť aj Mágiopláž a podobne, no to som už nefotila. Bola som tam so sestrou a s Hankou, takže som sa chcela venovať im počas celého výletu v Ba ( S Hankou iba na akcii s Teri Blitzen). Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ďalší článok, Rozhodla som sa, že počas prázdnin budem postovať aj články zo života, nech to nie je také suché. Do komentára mi napíšte či ste niekde boli alebo sa chystáte na dovolenku? Teším sa na vaše komentáre. 

xoxo
Aďka

CONVERSATION

4 Comments: