Haters and help

Ahojte :)

Dnešný článok bude taký tematický. Veľmi veľakrát mi prichádza otázka buď na ask.fm alebo  FB stránku, že ako zvládam hejty, ohováranie v triede /škole a podobné veci. Ja sa musím priznať a zároveň si zaklopať na drevený stôl, že ja som s týmto problém nemala. Možno sa aj niečo šuškalo, no ja som sa tomu vyhla a neprišlo to až ku mne. Mala som šťastie ... Každopádne, rozhodla som sa tento článok napísať aj napriek tomu, že mňa sa to úplne netýka a asi vám tu nepoviem žiadne moje skúsenosti. Stále si myslím, že tento článok bude mať zmysel, tak čítajte ďalej ... Možno si poviete, že to tak nie je, no je to tak. Ľudia, ktorí nás ohovárajú nám nakoniec robia dobre, pretože keď niekomu povedia aký je váš blog/YT hrozný, tak ten druhý hoí minimálne rozklikne a už máte pozretia zadarmo a tí, ktorí majú aktívny blog, tak vedia, že aj obyčajné pozretia dosť zavážia pri výbere firmy kvôli spolupráci ! To som vám tu ale nechcela povedať ... To bolo iba vysvetlenie obrázka :)
Do správ mi chodia rôzne veci. Škola je hrozné miesto a nebudeme sa tváriť, že nie je. Nehovorím, že je to väzenie, no nie je od toho ďaleko, keď máte v okolí ľudí, ktorí sa s vami nebavia, ohovárajú a nič poriadne nerobia. Je mi jasné, že veľa ľudí odsudzuje. Priamo či nepriamo som to zažila v škole, no nie na svojej koži. Mala som v okolí ľudí, ktorí boli "slávni" a ľudia sa s nimi pri nich tvárili ako najväčší kamaráti. Akonáhle prišli k iným ľuďom sa rapidne zmenilo ich správanie. Zrazu ich ohovárali a hľadali iba to zlé. Sama som sa nad tým čudovala ako sa môžu tak pretvarovať v ich spoločnosti. Oni sa tvárili, že im to nevadí a ak to nevedeli, tak sa mali dobre. Bolo mi ich na jednej strane ľúto ... Chcela som tým povedať, že nie ste jediní, ktorých spolužiaci ohovárajú. Je jasné, že sa nájdu aj vo vašom okolí ľudia, ktorí vám nebudú priať a budú hovoriť ako to je na figu. Treba si nájsť ľudí, ktorým na vás naozaj záleží a chcú vám skôr dobre. Keď nájdete ľudí, s ktorými ste šťastní a viete, že sú to naozaj vaši priatelia, tak potom sa lepšie postavíte aj k hejtom. Dôležité je nájsť tých správnych ľudí. Tých skutočných priateľov. Tých, ktorí vás nebudú ohovárať pri najbližšej príležitosti. Sila a hodnota priateľstva sa ukáže, keď budete v kritickej situácii. Tá kritická situácia môže byť pre vás aj hejty na blogu či YT ! Ak vidíte, že pri vás niekto stojí a snaží sa vám pomôcť, tak to je skutočný priateľ. To asi všetci viete ... Ak tohto skutočného priateľa nájdete, tak naozaj sa budete mať lepšie. Pomôže vám, keď vám bude najhoršie z blogu, resp. z komentárov. 

Musím sa priznať, že ja som mala šťastie na to, že som tých hejtov nemala veľa. Na blogu takmer vôbec a to som rada. Tu je dôležité povedať, že je rozdiel hejt a konštruktívna kritika. Konštruktívna kritika nás dostáva ďalej a ďalej a umožňuje nám sa posúvať ďalej a ďalej ... Tá je dobrá. Hejt je komentár, ktorý býva najčastejšie pod anonymom a je to snaha niekoho doslova uraziť a vynadať mu. Toto konštruktívna kritika neobsahuje ... V tom je ten podstatný rozdiel ! :) 

Aký je postup ? Postup, keď vám niekto robí zle asi neexistuje. Jediné, čo vám môžem povedať je to, že sa nevzdávajte. Ak vám niekto nepraje alebo vás iba hejtuje, tak sa určite nevzdávajte toho, čo vás baví. Normálne si sadnite na posteľ a zamyslite sa. Zamyslite sa nad tým či vás to baví. Či vás baví točiť videá, písať články či fotiť fotky. ak si poviete, že vás to baví, tak sa toho nevzdávajte napriek tomu, že sa to niekomu nepáči. Nestojí to za to. Viete o tom, že človek pred smrťou ľutuje veci, ktoré neskúsil ? Neľutuje to, kde sa pomýlil či čo mu nevyšlo. Ľutuje to, čo nestihol skúsiť. Podľa mňa by ste mali vo svojom živote skúsiť hocičo, aj keď sa to hneď nepáči vášmu okoliu. Skúste napísať článok, spraviť video a ukázať to svojim rodičom a spýtať sa na názor alebo to ukážte svojim skutočným priateľom. Uvidíte, že tí najbližší vás v tom podporia a budú stáť pri vás. Verím tomu ... 

Viem, že niekoľko blogeriek a youtuberiek to malo v škole naozaj ťažké. Ak patríte k tým, čo sú verejne urážaní, tak to povedzte učiteľke alebo to riešte s niekým dospelým. Malo by sa t riešiť, lebo nikto by nemal nadávať vám za to, čo robíte. Tu je tiež dobré rozdeliť urážku a srandu. Aj mne sa v škole stávalo, že si robili z blogu srandu. Srandu v rámci možností. Nebola to urážka, ale sranda. Je dobre sa naučiť zasmiať na svojej práci a svojej tvorbe. Všetko s mierou ... Nehovorím, že vy teraz nemôžete byť vážny a podobne. Môžete, no každý by sa mal vedieť zasmiať na svoje triko ... 


Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ďalší článok, ktorý úprimne neviem, kedy bude. Tak budem sa snažiť čo najskôr ... Dúfam, že som vám možno pomohla, niečo prezradila a trošku motivovala. Do komentára mi určite napíšte ako to máte vy v škole ... Ak máte nejaký problém s ľuďmi a hejtami, tak vám prajem veľa nervov a dobrých, skutočné dobrých priateľov ! Držím vám palce ...

xoxo
Aďka 

20 komentárov:

 1. Moc pěkný článek. I já jsem se bála hejtů, a přemýšlela, jestli začít psát blog nebo ne. Ale pak jsem si řekla, že vím, že to je to, co mě baví. A pokud se to někomu líbit nebude, tak ať ho nečte. Chci dělat to, co mě naplňuje. Ať už to bude půl roku, rok, pět let, je to všechno jen na konkrétní osobě. Ať to děláme tak dlouho, jak nás to bude bavit a naplňovat. Samozřejmě točit videa na youtube je trošku jiné. Člověk tam už není tak anonymní... do toho bys asi jen tak nešla...:)

  http://veronicaslife8.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ... Tak točenie videí je už viac verejné, no ani tam by ľudia nemali brať ohľad na reči ostatných :) Pekne is to napísala ... som rada, že robíš to, čo ťa baví :)

   Odstrániť
 2. Pekný článok, Adi:)..bohužiaľ niekedy sa musia riešiť aj takéto veci!
  Kukni môj blog:
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ... To áno, žiaľ máš pravdu, len nepáči sa mi, keď sa niekto zrazu zmení a prispôsobí ľuďom, ktorí ho nechápu a nehovoria pravdu ...

   Odstrániť
 3. Nedávno takovou náhodou přišli moji kamarádi na můj blog, bála jsem se, že se mi budou posmívat a dělat si z toho srandu. Ale opak byl pravdou. Prostě stačí mít opravdu dobré kamarády,co vás podpoří v tom, co rádi děláte:))) Pěkný článek !

  sweetcitruslemonade.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) To máš pravdu :) Som rada, že si to mala také super :)

   Odstrániť
 4. Pekný a pravdivý článok. Mám taký pocit, že mi rozprávaš z duše. :)
  http://msfashionsusan.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pěkný článek, je super, že píšeš i o takových tématech

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Myslím si, že čím viac sa bude rozprávať o tom, tak tým to bude lepšie :)

   Odstrániť
 6. ja sa s nenávisťou stretávam iba v škole ale už to neriešim, jednoducho sú ľudia, ktorí v živote nemajú čo robiť a keby nemohli ohovárať a riešiť druhých, zomreli by od nudy:)
  <a href="http://theemthusiast.blogspot.sk>The Emthusiast</a>

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je skvelý prístup :) Som rada, že to neberieš tragicky :)

   Odstrániť
 7. Super článok.. ja som mala na gympli kamarátku, ktorá bola dosť bohatá a poviem ti, nemala to vôbec ľahké. Sama o tom chúďa ale nevedela.. na prsiach si chovala hady. Jej najlepšia kamarátka na ňu bola ako med, za chrbtom jej robila peklo a to doslova. To nebolo len ohováranie,,, každopádne sa mi páči, že venuješ aj týmto veciam a článok sa mi veľmi páči. Pravdu povediac, ja zatiaľ ostávam na blogu v anonymite a dúfam, že to tak zostane čo najdlhšie. Nie kôli šikane, ale moji priatelia by asi praskli od smiechu :D

  Pozývam ťa na GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) ... Tak to mi je ľúto :/ ... Ďakujem veľmi pekne. Som rada, že sa ti páči :) ... Tak každý to máme v okolí iné. Ale tak možno raz vystúpiš z anonimity a budeš na seba hrdá :)

   Odstrániť
 8. pekny clanok :D o hejtoch raz spravim videjko :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja zase z druhej strany musím povedať, že práve veľa ľudí má problém rozlíšiť konštruktívnu kritiku a nič neprinášajúci hejt. Potom sa urážajú ako malé deti ak s nimi človek nesúhlasí v každom momente ich života. Takí ľudia by sa najskôr mali naučiť prijať kritiku a až potom si zakladať blogy alebo točiť videá. Mne ako čitateľovi vadí, ak nemôžem vyjadriť odlišný názor alebo podať kritiku, lebo mi hrozí, že sa na mňa autor článku/videa vykričí a zase na mňa zaútočí on, aj keď kritiku píšem slušne a konštruktívne. Niektorí ľudia podľa mňa skrátka na internet, resp. verejné vystupovanie na internete ako blogeri/vlogeri ešte nedozreli a tiež by sa nad sebou mali zamyslieť. Nie vždy je totiž navine čitateľ, ale práve ten autor.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite ďakujem za komentár ! :) To áno, písala som aj v minulosti článok, kde som hovorila, že je rozdiel medzi konštruktívnou kritikou a jednoduchým hejtom :) Nie je dobré hejtovať, no prijať kritiku by sme mali. Tieto kritiky nás posúvajú ďalej ako autorov a aj ako človeka. Určite s tebou súhlasím ... Každý by mal prijať kritiku, ktorá mu pomôže a ak je aj slušne napísaná, tak je to priam geniálne - malo by to autora posunúť ďalej ... Ja mám osobne takéto komentáre veľmi rada :)

   Odstrániť

Používa službu Blogger.