Starostlivosť o kučeravé vlasy

Ahojte :)

Dnešný článok je tematický článok o starostlivosti o kučeravé vlasy. Tí, ktorí ma poznajú dlhšie, môžu vedieť, že moje vlasy sa mi prirodzene vlnia, no len od polovice hlavy, takže to nie je na prvý pohľad vidieť. Vedia to naozaj iba tí ľudia, ktorí sú v mojom okolí alebo dobre čítajú všetky články, ktoré som napísala tu či na ask.fm. Každopádne, hoci mám rovné vlasy zvrchu, niekedy sa treba postarať aj o tie vlasy, ktoré sú dole. V mojom prípade sú to tie kučeravé vlasy. Naozaj tam mám vlasy ako pudel :) Rozhodla som sa, že vám prezradím starostlivosť, ktorú robím ja a pridám k tomu aj nejaké produkty, ktoré sú dobré a mohla by som vám ich doporučiť - buď ich používam ja alebo niekto z môjho okolia. Veľakrát sa mi stáva, že moje vlasy v hornej časti sú vyživené a vyzerajú dobre, no tie dole sú presným opakom. Ja mám celkovo problém s lupinami a tým aj so suchými vlasmi. Takže je možné, že väčšina týchto produktov bude mať toto zameranie. 

Samozrejme, prvé čo spravím je, že použijem dvakrát za týždeň šampón, ktorý je určený pre kučeravé vlasy. Veľmi dobré recenzie sú na tento šampón pre vlnité vlasy. Videla som ho aj u niektorých kaderníčok. Myslím si, že je veľmi dobré mať nejaký šampón, ktorý je priamo určený na vlnité vlasy. Tento šampón je aj pre vlasy, ktoré sú po trvalej. Takže musí byť dobrý ! Cena tiež nie je drahá na na notino.sk, na iných stránkach som to videla drahšie. Môžete si kúpiť menšie balenie, ktoré je 200 ml a uvidíte podľa seba. Myslím si, že šampón je zrovna ten produkt, pri ktorom je dôležité vyskúšanie na vlastnej koži. Každému sadne niečo iné, pretože každý máme vlasy iné. 
Ďalším krokom je maska. Počula som o tejto, že je veľmi dobrá. Je to snáď najznámejšia značka a to L´Oreál a táto značka má málokedy niečo zlé. Túto masku, o ktorej rozprávam nájdete TU. Je to maska, ktorá je určená priamo pre vlnité vlasy. Čítala som aj diskusie, aj recenzie a našla som takmer iba pozitívne. O tejto maske premýšľam, že si kúpim aj ja domov. Vyzerá naozaj dobre a cena je super - stojí 8,20 eur, pričom je to 200 ml a je možnosť si kúpiť aj 500 ml, ktorý stojí takmer o polovicu viac. Ja som bola vždy toho názoru, že keď je niečo naozaj dobré, tak je dobré si aj priplatiť za tú kvalitu. 

Ďalší krok môže byť kondicionér. Kondicionér považujem za samozrejmosť a nenašla som žiadny, ktorý by mal zameranie na kučeravé vlasy. Preto prejdem hneď na ďalší krok a to je tužidlo, ktoré robí objem a postará sa tak o tvar vlnitých vlasov. Značka Wella má veľmi dobré tužidlá a tento patrí k nim - tužidlo pre vlnité vlasy. Počula som iba chváli na tento produkt ... Značka Wella má množstvo reklám či v TV alebo na internete. Dokonca s touto značkou spolupracuje aj množstvo kaderníčok, ktoré pracujú pre slávnych ľudí. Nájdete veľa o tom aj na internete ... 

Pre vlnité vlasy existuje niekoľko rôznych produktov. Od šampónov, masiek cez tužidlá, krémy a rôzne peny na vlasy. Je z čoho vyberať. Ja som vám sem vybrala takých výber, ktorý som zbierala po celom internete. Dúfam, že sa vám článok páčil a teším sa na ďalší článok, ktorý bude pravdepodobne jedna veľká recenzia :) Do komentára mi môžete napísať či máte vlnité vlasy a ako sa o ne staráte .. Prípadne mi môžete hodiť aj nejaké linky na produkty, ktoré pomáhajú vám ! :) 

xoxo
Aďka 

4 komentáre:

 1. také tužidlo by sa mi naozaj hodilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak existuje milión špecializovaných tužidiel :) Treba si vybrať preferovanú značku ...

   Odstrániť
 2. Já mám takovej problem, že se mi kudrnati vlasy jen u hlavy a zbytek mam rovnej a vypada to fakt divne obcas -.- :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To poznám, tiež som to mala. Ja som si na to dávala pred žehlením tužidlo a prípravky, ktoré udržia vlasy rovné a neskôr mi to nejako prešlo ... Ale viem o čom rozprávaš :)

   Odstrániť

Používa službu Blogger.