F Stalo sa - Nestalo sa # 10 - Aďulik Sun

Stalo sa - Nestalo sa # 10

Ahojte :)

Juhúúú ! Dnes tu máme 10. diel tejto série ! Konečne ! Keď mám pravdu povedať, nikdy by som nepovedala, že zrovna táto séria bude moja pravidelná a nikdy by som nečakala, že tento článok bude mať takú sledovanosť ! Wau a ďakujem ... Ja mám túto sériu rada, pretože sa tu vypíšem a myslím si, že sa tu o mne aj veľa dozviete. Takže sa teším, že sa vám táto séria páči a dúfam, že nám to vydrží veľmi dlho ! Chcem vám písať o mojom  živote a s tým spôsobom vám približovať môj život ! A teraz už ideme rovno na článok ... 

Dnes tu nebude veľa fotiek. Dnes tu máme iba dve udalosti, ktoré sa odohrali. Nesmúťte ... O to viac vám o nich porozprávam :) 
Dohoda 2015 Bojnice :  

Zúčastnila som sa tejto akcie. Okolo tejto udalosti bolo veľmi veľa slov a hádok. Možno ste to postrehli a možno nie. Ja vám to dnes priblížim. Festival bol naplánovaný na Sobotu, lenže v tento deň pršalo, bola búrka a silný vietor. Z týchto dôvodov sa musel festival presunúť na ďalší deň, teda na Nedeľu. V tento deň stál lístok 5 euro, pričom tam bol plnohodnotný program a niekoľko kapiel a známych spevákov ako Adam Ďurica, Polemic či Majk Spirit. Prečo sa hádali a prečo vznikali nedorozumenia ? Hádky vznikal z dvoch základných dôvodov. Prvý dôvod bol ten, že festival bol preložený na Nedeľu, kedy sa ide na druhý deň do roboty a nie všetci mali dovolenku. Táto skupina chcela vrátiť aspoň tých 5 euro. Druhý problém bol ten, že v sobotu pršalo a tí, ktorí si dali pásku dole, tak si museli kúpiť nový lístok. Či išlo o získanie množstva peňazí alebo nie - nie je podstatné. Vznikali rozbroje, pretože niekto mal tú Dohodu za 5 euro, niekto na 12 euro a niekto až 17 euro a to je teda dosť ! Čo sa týka Soboty, tak to sa vyjadriť neviem, pretože ja som tam nebola. Patrila som k tým, ktorí tam prišli iba v Nedeľu a mali to za 5 euro. Keďže tam boli skupiny ako Helenine oči a podobne, ktoré chodia do Bojníc a okolia pravidelne, išla som až večer o 23 z domu. Išla som výslovne na Majka Spirita. Prišla som tam nejaký čas pred jeho vystúpením a všetko som pozrela. Stánky nemali ani radu, na alkohol sa nečakalo a bola tam stredná hŕstka ľudí. Nebolo ich tam vôbec veľa. O niekoľko minút začal koncert Majka Spirita a ten bol bravúrny. Dal rôzne pesničky - dával aj staršie ako Ženy treba ľúbiť, no aj mladšie ako Zbojník a podobne. Ten koncert bol super a musím povedať, že to vôbec nebolo zlé ! Sem - tam niečo povedal. Priviedol si DJ Grimasa a ako hosťa Ciga - čo bolo skvelé a vždy keď idem na jeho show, tak tam je Cigo. Poriadne  to ukončili a myslím si, že lepší koniec tento festival ani nemohol mať ... Bolo to naozaj skvele ! 


Nechýbala ani táto skladba a milión iných ... 


Ako ďalšia udalosť, o ktorej vám poviem sú hody v Lutile. Musím sa priznať, že som nejako nevedela, že táto obec alebo dedina existuje. Bola som sama z toho prekvapená ! Dokonca som si aj mýlila názov. Dnes viem, že existujem a som rada. Takých milých ľudí málokde nájdete. Program boli dychovky, no nejako ma to aj bavilo. Musím sa priznať, že som si to tam užila. Doniesla som domov niekoľko koláčov a jedného voskového anjelika. Trošku to predĺžila búrka, ktorá trvala niekoľko minút - dobre tak aj dve hodiny dokopy. Nič by sa nestalo, keby to bola búrka, no toto bola doslova smršť. Fúkal naozaj silný vietor, hromy, blesky padali a dážď bol skutočne studený ! Každopádne sa to upokojilo a program mohol začať. V okolí boli aj stánky, ktoré predávali rôzne veci. Z občerstvenia tam bolo pivo, kofola, koláče, guláš a klobáska. Ďalej ste tma mohli nájsť aj langoše či trdelník. V okolitých stánkoch predávali hračky, oblečenie a náhrdelníky. Nechýbali aj nejaké malé remeslá ... Celkovo táto akcia bola veľmi dobrá :) 


Dúfam, že sa vám dnešný kratší článok páčil a teším sa na ďalší článok, ktorý by mal vyjsť zajtra a opäť sa v ňom niečo dozviete o mne ! :) 

xoxo
Aďka 

CONVERSATION

6 Comments:

  1. Pred tromi rokmi som bola v poprade na dohode a bola riadna pecka vtedy som si uzila aj majka spirita a o polnoci robili ohnostroj :) dobry clanok netusila som ze aj take problemy mozu nastar kvoli pocasiu :(

    OdpovedaťOdstrániť
  2. hlavně že sis to vše užila:))

    OdpovedaťOdstrániť