Letná starostlivosť o vlasy 2015

Ahojte :)

Dnešný článok je opäť niečo zo starostlivosti. Tentokrát to bude starostlivosť o vlasy cez letné obdobie. Vonku je krásne slnečné počasie a človeka to ťahá iba von sa opaľovať, hrať športy alebo len tak ležať vonku na slnku niekde na tráve. Staráme sa o pokožku, no o tom som už písala TU. Písala som tam o tom, ako má pokožka relaxovať a tiež som pridala 3 odkazy a nejaké produkty, ktoré vám môžem odporučiť. Dnes to budem na podobnom princípe. Avšak, dnes sa pozrieme IBA na vlasy. Veľakrát na ne zabúdame a myslíme si, že o ne sa netreba starať. To je však omyl ! Vlasy a ich starostlivosť je veľmi potrebná a dnes vám poviem ako sa starám o ne ja, prípadne vám sem dám aj pár linkov na nejaké tie produkty. Hneď na začiatok hovorím, že ja tieto kozmetické veci kupujem z e-shopu notino.sk. Nejako som nepresídlila na iné stránky a viem, že niektoré sú viac a iné menej kvalitné. Ja zostávam stále verná, práve tomu to e-shopu. 

Ako prvý krok je umývanie vlasov - ja ich umývam niekoľkokrát do týždňa, max. 3-krát. Používam šampón na lupiny, pretože mám s nimi problém. Značka nie je podstatná - každý by mal skúsiť čo najviac šampónov, aby si mohol vybrať ten svoj vlastný ! Aspoň podľa mňa ... Mne vyhovuje jedno a tebe môže vyhovovať niečo iné. Tu pri šampónoch sa ťažko hovorí, ktorý je zlý. To sa ani nedá povedať ... Každému vadí niečo iné. 
Ako druhý krok býva kondicionér. Ja používam kondicionér od ELSEVE. Túto značku nemám veľmi v láske, no ako kondicionér je to fajn. Nemôžem naň povedať nič negatívne a moja vlasy sú po ňom ošetrené a lesklé. Možno sa pýtate, prečo kondicionér na suché vlasy. V lete sú naše vlasy vysušené od slnka. Nemusíte vôbec trpieť na suché vlasy. Nevyberieme si, no slnko nás a naše vlasy bude vysušovať rovnako. Dobrým kondicionérom na suché vlasy môžete pomôcť aspoň trošku lepšie prežiť svojim vlasom. Hlavne v lete ... Ja som osobne človek, ktorý takéto produkty veľmi nepoužíva, no v lete si dávam pozor, aby som svojim vlasom trošku pomohla ... 

Ako tretí krok  môžeme uviesť masku na vlasy. Na mojom obľúbenom e-shope sa nachádza niekoľko masiek, ktoré sú naozaj dobré a majú od rôznych značiek. Pri výbere nejakej dobrej a kvalitnej, môžete pomôcť svojim vlasom ešte viac. Masky vlasy krásne ošetria a v lete dokážu ešte viac pomôcť. Tento krok je taký, že nie je potrebný, no ak ho spravíte tak je super. Ja mám problém niekedy si masku dať a to z jedného dôvodu - večne na to zabúdam. Mňa naozaj nedokáže napadnúť si dať nejakú masku. Máte to aj vy tak ? Určite mi napíšte do komentára ... 

Ako štvrtý krok  môžeme uviesť nejaký olej. Ja som robila teraz recenziu na tento produkt od Elseve. Ten používam, pretože krásne vyživý vlasy a moje vlasy sú lesklejšie a vyzerajú zdravšie. Recenziu si môžete pozrieť v sekcii " Recenzie". Myslím si, že oleje, spreje a podobné produkty sú veľmi potrebné, aby sme pomohli našim vlasom. Tiež môžete použiť aj produkty na ochranu pred tepelnou úpravou - jednoduchšie povedané, môžete použiť produkt, ktorý používate pred fénovaním alebo žehlením. Aj tie dokážu pomôcť. Istým spôsobom aj slnko je tepelná "úprava". Takže nemusíte kupovať nič nové ... 

Dúfam, že sa vám článok páčil a teším sa na ďalší článok. Ja idem teraz na 3 dni do Detvy, tak môžete za mnou prísť ak ste tam :) :) :) Článok čakajte nejako Pondelok alebo Utorok. Do komentára mi napíšte, akú starostlivosť o vlasy aplikujete vy v lete ... Teším sa na vaše komentáre ... 

xoxo
Aďka 

14 komentárov:

 1. Taky na masku věčně zapomínám;) Ale šampon, kondicionér a olej si myslím stačí, jednou za čas maska nebo nějaká jiná hloubková péče:)

  http://kate-trends.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Loréal je jedna z mála značek z dorgerie, která mi na vlasy opravdu vyhvuje. Zkoušela jsi někdy ALverde? Jaký máš na něj názor, stojí za vyzkoušení?
  http://plesatazpevacka.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Alverde som skúšala, ale nebola som s ním spokojná. Všeobecne značka Alverde mi nepríde veľmi kvalitná - keby mám na výber, nekúpila by som si to, no nie je to prepádák, ktorý robí nejaké veľké problémy.

   Odstrániť
 3. Masek na vlasy mám doma haldy, ale jsou úplně plné protože zapomínám a používám tak jednou za půl roku :( :D
  ladycaterpillar

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Masiek na vlasy mám viac,ale nepoužívam ich,pretože mojim vlasom veľmi nevyhovujú.Zatiaľ som nenašla žiadnu ktorá by mi vyhovovala.
  Pozývam ťa na giveaway http://janie-hannagonova.blogspot.sk/2015/06/letna-nadielka-pre-citatelky-ga.html?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj u mňa na blogu prebieha giveaway ... Čo ti robia s vlasmi, keď ti nevyhovujú ?

   Odstrániť
 5. Vlasy si myju téměř denně, a nejčastěji používám šampon a kondicioner z řady L'Oréal Professionnel Absolut Repair Lipidium:) Co se týče masek, taky na ně věčně zapomínám (resp. se mi nechce :D ).
  Elseve přípravky mi moc nesedí. Z věcí dostupných v drogerii mám nejraději čokoládovou řadu Gliss Kur :)
  ...Instantní krása...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o tej čikoládovej "sérii" som počula a vyzerala dobre ... :)

   Odstrániť
 6. so nice :)
  Kisses!

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. To s maskami sa aj mne stáva a dosť často :) v sprche mám vždy pripravený svoj šampón a balzam, a keď ma napadne si dať masku je už neskoro :D tú uskladňujem vždy v skrini a zo sprchy sa mi už liezť nechce :D preto rada používam aj oleje, večer alebo aj ráno :)
  www.windinhairblog.wordpress.com

  OdpovedaťOdstrániť

Používa službu Blogger.