Inšpirovali ma-Demi Lovato #2

Ahojte :)

Dnes tu máme druhý diel tejto novej rubriky. Viem, že je to o deň neskôr ale aspoň je, nie ? Tentokrát som si zobrala so stoviek ľudí Demi Lovato. Musím uznať, že som sa o nej veľa dozvedela a prekvapila ma ešte viac. Dnes bude tento článok iný ako o Selene. Budú tu aj odpovede na otázky, ktoré som položila skutočným fanúšikom. To bude na konci. Ideme sa ale pozrieť a možno niečo dozvedieť o Demi Lovato. :) 

Začnem tým, čo znamená Demi pre mňa. Demi je pre mňa neskutočne silná osoba. Dokázala prekonať rôzne problémy, ktoré neboli jednoduché. Tiež je to skvelá speváčka, herečka a ešte lepšia skladateľka. Jej texty majú niečo do seba. Často mi príde, že žijeme podobné životy. Vždy sa v tých piesňach nájdem a v tom je to kúzlo. Je to krásna baba, ktorá ma pred sebou veľkú kariéru. Demi patrí k niekoľkým speváčkam, ktoré sledujem zo zahraničia. Ja nepočúvam zahraničnú hudbu, no Demi mi učarovala a mám ju rada. Možno si niekto povie, že neviem čo je dobrá hudba a podobne, no mne sa toto páči a každý ma iný vkus. anglické piesne môžu byť o hocičom a aj tak budú mať dobrú melódiu. Prečo ? Angličtina, samotný jazyk je veľmi melodický. Spevák môže spievať aj o muche na stene ( Miley Cyrus) a aj tak je to hit. chvalabohu, Demi tento prípad nie je. Texty majú hĺbku a aj zmysel. Parádne !!! Teraz ideme na nejaké tie fakty ... 


Hocikde kde sa pozriete nájdete o Demi to, že je to speváčka, herečka a skladateľka. Celé meno má  Demetria Devonne Lovato. Narodila sa 22. augusta 1992. Demi vie hrať na klavír a gitaru. Jej oficiálnu web stránku nájdete TU. Demi má za sebou niekoľko roly vo filmoch. Kde ? Napríklad vo filme Camp Rock, Sony vo veľkom svete a Program na ochranu princezien. Začínala v šou pre deti Barney a priatelia. Demi sa preslávila aj pomocou rôznych kampaní, ku ktorým sa pravidelne pripája. Najznámejšou kampaňou je Love is Louder than the Pressure to be Perfect, ktorá pomáha ľuďom v USA. Okdem herectva sa venuje aj spevu. V roku 2008 vydala svoj debutový album - Don´t forget. Tento album bol veľmi úspešný, za prvý týždeň predaja sa predalo 89 tisíc albumov a dostal sa na krásnu 2. priečku v hitparáde Billboard 200. Demi sa neulievala a už v roku 2009 vydala svoj druhý album s názvom Here We Go Again. Tento album bol ešte úspešnejší ako prvý. V prvý týždeň predaja sa predalo 108 tisíc albumov a umiestnil sa na prvej priečka už spomínanej hitparáde. Jej tretí album vyšiel v roku 2011. Tento album obsahuje niekoľko hitov. Najznámejší hit je Skycraper. Demi sa predviedla aj ako skvelá spisovateľka. V roku 2013 vyšla jej kniha s názvom Demi Lovato : Staying strong 365 days in a  year. Táto kniha je venovaná všetkým jej fanúšikom. Ja som bola nedávno v knižnici a videla som ju tam. Je parádna. Je preložená a prečítala som si pár strán a spravila dojem. Je spracovaná na báze kapitol. Máte tam rozpísaných 365 dní. Čo spravila ona a váš cieľ. :) Naozaj motivuje. Po Slovensky sa volá Demi Lovato : Zostaň silná 365 dní v roku. Má krásnu obálku !!! :) Naozaj sa mi páči ... :) V roku 2013 tiež vydala svoj štvrtý album s názvom Demi. Jeho hlavným hitom bol Heart Attack. 

Nechcem tu veľmi rozoberať jej rodinu, no poviem aspoň to, že má tri sestry. Všetci vedia, že Selena a Demi sú kamarátky. Oficiálne sa spoznali v televíznom seriály Barney a priatelia. :) Demi sa v 7 rokoch rozhodla hrať na klavír a gitaru. Keďže bola talentovaná vo svojich 10. rokoch sa prihlásila na kurz herectva a tanca. Keďže Demi bola v škole šikanovaná, rodičia požiadali o domáce vyučovanie. V roku 2009 Demi úspešne zmaturovala. Keďže Demi vedela, aké je to byť šikanovaná, neskôr sa stala hovorkyňou organizácie PACER, ktorá sa zaoberá šikanovaním. Demi sa objavila aj v šou Amerika hľadá topmodelku. Demi veľmi zle zvládala šikanu, čoho následkom bolo to, že trpela sebapoškodzovaním, poruchou prímu potravy a nevedela ovládať svoju depresiu a emócie. V roku 2006 sa objavil aj vo filmoch Prison Break a v roku 2007 Just Jordan. :) 

V rokoch 2007 a 2008 si Demi užila slávu ale aj kritiku. V roku 2007 sa Demi uchádzala o dve roly a to do filmu Camp Rock a Sonny vo veľkom svete. Ako vieme, získala obidve. To bola tá úspešnejšia časť. Neskôr začala kritika, no malo to aj dobré ohlasy. Rôzny kritici porovnávali Camp rock a High school musical. Viacerí sa zhodli na tom, že Camp Rock je veľmi podobný a ani pesničkami či dejom sa neodlišujú. V tomto roku sa Demi stala predskokankou na turné pre Jonas Brothers. Tento rok tiež Demi absolvovala svoje prvé turné s názvom Demi Live ! Warm up tour. :)  Roky 2009 a 2010 paria filmu Sony vo veľkom svete a albumu, ktorý sme spomínali už vyššie. V roku 2009 naspievala Demi spolu s Jonas Brothers a  Miley Cyrus naspievala charitatívnu pieseň Send It On. V tomto roku tiež stvárnila niekoľko roly v rôznych filmoch. V roku 2010 naspievala ďalšiu charitatívnu pieseň s Joe Jonasom. Tento jediný duet bol úspešný. Ostatné spoločné pesničky sa žiaľ neujali. :) 

Roky 2010 a 2012 boli v znamení osobného boja a Unbroken. V roku 2010 Demi vstúpila do liečebného zariadenia na liečbu fyzických a emocionálnych problémov. K liečbe bola "prinútená" po konflikte s tanečnicou, ktorú udrela a musela zasahovať rodina. V roku 2011 Demi ukončila svoju liečbu a vrátila sa domov. Demi potvrdila, že trpela bulímiou a sebapoškodzovaním. Demi sa nervovo zrútila a diagnostikovali jej bipolárnu poruchu. Demi neskôr oznámila odchod zo Seriálu Sony vo veľkom svete a tento film museli následne ukončiť. V roku 2011 vydala svoj štúdiový album Unbroken, ktorý bol kritikmi prijatý veľmi kladne. Hovorili, že Demi mala z čoho čerpať. V roku 2012 Demi začala menšie turné s názvom Summer Tour 2012 ! Rok 2012 bol naozaj prelomový !!! Tento rok je typický pre Xfactor a návrat k herectvu. V Marci 2012 vyšiel diel Stay Strong na MTV. Tento diel som videla a odporúčam si ho pozrieť. Je to neskutočné. Hovorí v ňom o svojej ceste a o boji, ktorý prežívala. V roku  2012 sa prejavuje  Demi ako porotkyňa v X- factore. V roku 2013 vyšiel nový album s názvom Demi ( už sme ho spomínali). Tento album bol hodnotený kladne, no našli sa aj negatívne ohlasy. Tohto albumu sa predalo 110 tisíc kusov. Rok 2014, je veľmi nedávna minulosť. V roku 2014, presnejšie 18. mája Demi potvrdila, že bude spolupracovať so skupinou The Vamps. V septembri sa Demi dala na svoje turné s názvom Demi World Tour. V Novembri stihla byť aj hosťom turné Enrique Inglesiasa Sex  and  Love tour. Demi oznámila spoluprácu s Nickom Jonasom. V polovici decembra vyšiel nový videoklip k singlu Up, ktorý nahrala s Ollym Mursom. Presne na Štedrý deň vydala svoj ďalší klip ku pesničke s názvom Nightingale. :) 

Demi podporuje niekoľko dobročinných akcii a organizácii. Taká najhlavnejšia je Disney Friends for Change. Ďalšie sú Disney Worldwide Corservation Fund, A day made better, City of Hope a mnoho ďalších. :) Demi je kresťanka a pred každou skúškou či vystúpením sa modlí s kapelou. Celá jej kniha je v znamení toho, že jej pomáhal Boh. Demi na svoje narodeniny kúpila svojej rodine dom - ÁNO na SVOJE narodeniny. :) Ti tiež vidieť aké má dobré srdce. Nebolo to prvýkrát čo kúpila niečo veľké svojej rodine. Nebudem ru riešiť nejako jej vzťahy, no mala to tiež pestré. Preskákala sa rôznymi chalanmi. Najznámejší vzťah je asi s Joe Jonasom, ktorý sa už skončil. V súčasnej dobe je Demi zadaná ( aspoň podľa mojich informácii). Demi sa tiež preslávila s veľkými zmenami účesu. Vždy jej to ale sedelo !!! :) Je skutočne krásna a k tomu úspešná ... Naozaj ma inšpirovala :) Niečo tu chýba ... Čo ? Odpovede na moje otázky. Rozhodla som sa tento článok trošku vyperličkovať. Preto som vyspovedala pár fanúšičok ohľadom Demi. :) Touto cestou chcem poďakovať každej dobrej duši, ktorá mi odpovedala na otázky a bola hlavne ochotná. :) Ďakujem a dúfam, že som vás nesklamala s článkom. Fanúšikovia DEMI sa nazývaju " Lovatics". A ja som mala možnosť vybrať pár fakt zaujímavých odpovedí. :) Tu sú : 

1. Aká je tvoja najobľúbenejšia pesnička od Demi a prečo ? :) 

Sabrina (14) : 

 Skyscraper. Mohla by som vymenovať ďalších neviem koľko ale Skyscraper. Je to pieseň, ktorá opisuje všetkú bolesť a pocity, ktoré Demi prežívala. Dosť sa pieseň preplieta s mojim životom. Dokonca by som mohla povedať, že opisuje môj život. Je to pieseň cez, ktorú cítim, že všetko bude dobré a stojí zato bojovať. Pieseň dokáže povzniesť a pomôcť. No a druhé miesto patrí piesni My love is like a star, pretože cítim Deminu lásku k Lovatics. Pieseň mi v najhorších chvíľach dokáže povedať, že nie som sama lebo Demi je všade so mnou. Tieto dve piesne patria k mojim najobľúbenejším.

Hanka : 

       Všetky ale asi tak najobľúbenejšia je Made in USA a Let it go preto pretože Demi je v každých pesničkách obyčajná nehrá sa na niekoho kým neni a to si vážim

Miška ( 17) : 

Ťažko povedať, ktorá pesnička od Demi je moja obľúbená. Je veľa pesničiek, ktoré mám v mobile, a ktoré počúvam neustále. No v poslednej dobe mi najčastejšie hrá pesnička, ktorú nahrala Demi spolu s Ollym Mursom – UP.

Alexandra  (13) : 

Moja najobľúbenejšia pesnička od Demi je Lightweight. Symbolizuje akúsi "slobodu" a ukazuje Demine nádherné vysoké tóny. 

Sabina (13) : 

Najobľúbenejšiu pesničku od Demi asi nemám. Všetky sú krásne či už textom alebo melódiou. Ale ak sa jedná o melódiu tak asi My Love Is Like A Star pretože je veľmi príjemná a dá sa pri nej relaxovať a textom by to mohla byť pesnička Skyscraper lebo ma dokáže podržať tou silnou  myšlienkou.

Deni (14) : 

Od Demi milujem všetky.Ak sa ma niekto spýta aká je najobľubenejšia poviem Nightingale...Up...Really don´t care...a poviem skoro všetky. Ale asi naj pieseň každého lovatica je Skyscraper...prečo? Pretože to je silná pieseň a každý lovatic vie prečo.

2. Aký je tvoj najobľúbenejší klip od Demi a prečo ? 

Sabrina (14) : 

Nightingale. Bola som na koncerte Demi v Paríži a v tomto videoklipe sú použité zábery z Paríža. Dokonca boli natáčané v rovnaký keď kedy som bola v Paríži. Spája sa mi s mnohými krásnymi chvíľami. A taktiež videoklip Skyscraper a ten z toho istého dôvodu prečo patrí k najobľúbenejším piesňam. 

Hanka : 

Najobľúbenejší klip Up. Príde mi to také skutočné a.... 

Alexandra (13)  : 

Môj najobľúbenejší klip od Demi je Give Your Heart A Break lebo je v ňom krásne vytvorený príbeh presne na text pesničky.A vždy keď sa na konci objaví tá obrovská fotka zložená z tisícov tých maličkých tak mi to pripomína ako všetci Lovatics podporujú našu Demi

Miška (17) : 

j najobľúbenejší videoklip od Demi je Skyscraper. 

Sabina (13) : 

Zrejme je to Really Don't Care. Ten klip je energický ako aj pesnička a klip (Demi) vyjadruje podporu pre ľudí ktorí majú radi rovnaké pohlavie. Navyše sa tam objavil aj Wilmer s Demi čo bolo strašne zlaté J

Deni (14): 

Každý klip je dokonalý a niečim iný.Ale asi naj je Neon Lights . 

3. Prečo máš rada práve Demi Lovato ? 

Sabrina (14) : 

Je toho nespočetne veľa. Demi som sledovala ako maličká v Sonny a Camp roku a mala som ju moc rada. Potom som ju istý čas nevyhľadávala a mala som ju rada kvôli tomu, že bola Selenina najlepšia kamarátka. Ale po čase som začala padať dolu vodou a bola to len Demi kto mi povedal, že nie som sama a môžem sa cez to dostať. Je niečo ako môj anjel ... 

Hanka : 

 Je výnimočná, obyčajná a nehrá sa na nikoho ... 
       
      Alexandra (13) : 

      Nedá sa to vtesnať do jednej vety.Pre jej najúžasnejší hlas,pre jej úsmev,preto ako nás Lovatics má rada, pre to ako sa nehanbí rozprávať o živote,preto že podporuje rôzne spoločnosti proti sebaposkodzovaniu a preto že je tak roztomilá a vtipná. 

Miška (17) : 

      Prečo práve Demi ? Možno to bude znieť absurdne, ale vždy keď mi bolo najhoršie, pomohla mi práve Demi. Stačilo len otvoriť knihu, ktorú napísala + zapnúť jej pesničky.. Vždy si hovorím.. Keď to dokázala ona, dokážem to aj ja. I´m warrior.       
       Sabina (13) : 

Nedá sa povedať prečo. Proste ju mám rada, Deminka má svoje čaro ktoré okúzli každého Lovatica- čiže aj mňa J. Ale Demi si u mňa našla cestu jej osobnosťou a veľmi sympatickou tvárou ale nie je to len tým. Demi je jedinečná osobnosť.

Deni (14) : 

Sama neviem...asi ma očarovala....

4. Ako si sa dostala k Demi Lovato ? 

Sabrina (14) :  

Sledovávala som Camp rock. Dokonca si pamätám ako 7 ročné dievčatko napodobňovalo Mitchie no a potom už prišla aj Sonny…disneyovky a potom som ju začala viac a viac vyhľadávať. 

Hanka: 

K demi som sa dostala keď som začala mať rada Sel Gomez tak som na internete sa dozvedela že Demi Lovato je najlepšia kamarátka Sel Gomez tak od vtedy postupne som ju začala spoznávať a tak ... 

Alexandra (13)  : 

Dostala som sa k nej pred 4 rokmi prostredníctvom filmu Camp Rock ale intenzívne som ju začala sledovať pred 2 rokmi cez hudbu a sociálne siete.

Miška (17) : 

Keď som bola menšia, pozerávala som Disney Channel (pozerávala by som ho aj teraz, ale nefunguje nám :D).. Veľakrát som tam videla Camp rock, no nikdy som nezisťovala kto je to dievča, čo tak krásne spieva. Až raz na facebooku som uvidela jej fotku s odkazom do skupiny plnej Lovatics. Hneď som sa tam pridala, aj keď som Lovatic nebola. Postupom času som začala zisťovať, aká je Demi silná a neskutočne som si ju obľúbila. Sú to už takmer 2 roky čo som Lovatic.

Sabina (13) : 

K Demi som sa dostala cez X-factor USA 2013. Presne sa pamätám, že vždy sme museli pozerať X-factor každý piatok  povinne lebo som ja tak povedala a tak to bolo. Všetci vždy znudení a jasom tam rozprávala aká je Demi úžasná. Vlastne som to pozerala pretože tam bola Demi. 

Deni ( 14) : 

Ako malá som zbožňovala Barney & Friends a strašne som mala rada jedno dievčatko... ( vtedy som nevedela , že je to Demi ) . Neskor som sledovala Sonny with a chance a strašne som zbožňovala Sonny. Neskor som chcela zistiť niečo o “Sonny“ keď som zistila ,že sa volá Demi Lovato začala som sa o ňu zaujímať. Pustila som si jej piesne a veľmi ma zaujali. No a nejak to už išlo samo, zisťovala som si o nej čo najviac...

5. Ktorý je tvoj najobľúbenejší album ? 

 Sabrina (14) : 


Unbroken a DEMI. Na unbroken sú moje najobľúbenejšie songy, ktoré sa s mojim životom veľmi dotýkajú a na DEMI sú moc krásne songy, ktoré opisujú Demi. Medzi týmito albumami si vážne neviem vybrať. 

Hanka :  
Neviem :D všetky

Alexandra (13)  : 
Neviem si vybrať medzi Unbroken a Demi ale skôr Unbroken

Miška (17) : 

Demi 

Sabina (13): 

Môj najobľúbenejší album je asi UNBROKEN. Každý album je niečím špeciálny a u mňa je asi najviac špeciálny tento pretože sú tam krásne songy ako napríklad Lightweight alebo My Love Is Like A Star. Ale ak sa mám priznať tak je len o trošku vyššie ako ostatné albumy.

Deni (14 ) : 

Demi  :) 

6. Podľa teba je Demi speváčka alebo herečka ? Čo jej ide viac ? 

Sabrina (14) : 

Čo jej ide viac? Myslím, že jej by šlo aj vysávanie dokonalo. Ale viac ju mám rada ako speváčku, lebo predsa len do songov dá viacej zo seba ako keď sa naučí naspamäť scenár a nejaké tie pohyby. Ale som za obe. Mám ju rada vo všetkom. 

Hanka : 
Oboje je výborná vo všetkom J herečka ÚŽAS a speváčku je tiež ÚŽASNÁ... :) 
       
      Alexandra (13)  : 

Speváčka jednoznačne

Miška (17) : 

Demi je strašne šikovná a ide jej všetko. 

Sabina (13) : 

To je úplne jedno. Demi  ide všetko... Môže byť porotkyňa, speváčka, herečka, kľudne aj moderátorka. Ale  viac aj tak preferujem jej spev pretože ona je PANI SPEVÁČKA. Určite raz dostane cenu Grammy  za jej talent J.

Deni (14) : 

 Herečka aj speváčka.Je veľmi šikovná vie všetko. 
 Vybrala som aj pár pesničiek  pre ochutnávku :)
Nie je neskutočná ? :) Toto dievča má naozaj talent :) 

Tu sú nejaké fotky :) Demi ešte keď bola mladšia :) Na fotke je tiež Selena a Miley Cyrus. :) 

Dúfam, že sa vám článok páčil a teším sa na ďalší. :) Ďakujem ešte raz babám za odpovede a vám za každý komentár. Môžete mi do neho napísať či sa vám Demi páči, počúvate je hudbu alebo nie ? :) 

xoxo
Aďka 

6 komentárov:

 1. Mňa inšpiruje osoba, ktorá vlastne nie je reálna a je len postavou v hre. Ale aj tak je mojou inšpiráciou už viac ako 12 rokov. A je to samozrejme Lara Croft.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. myslím si, že je jedno či tá osoba žije reálne alebo nie ... Dôležité je, že ťa inšpiruje a vieš si niečo zobrať z jej života alebo z jej skúseností :)

   Odstrániť
 2. Tez jsem kdysi mela ty co me inspirovaly, ted uz sijdu spis posvema obcasu nekoho se mi neco libi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. myslím si, že každý má niekoho aj keď si to možno neuvedomuje ... podvedomie je niekedy silnejšie ako vedomie :)

   Odstrániť
 3. Mojou inšpiráciou je Cara Delevigne ale Demi mám taktiež rada a jej pesničky sú skvele :)

  http://barborasurakova.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Používa službu Blogger.