ROZHOVOR: Módna blogerka Bari z blogu B´s Corner

Ahojte :)

Dnešný článok je konečne do série článkov Rozhovorov. Dlho tu žiaden nebol a mne to trošku chýbalo, keďže som tvor zvedavý. Vyspovedala som mladú babu, ktorá vlastní skvelý blog a tiež točí aj na YT. Pre viac kontaktov určite navštívte jej blog, kde nájdete všetky linky na sociálne siete. Toto dievča sa volá Bari alebo Barbora. Vlastní blog, ktorý sa  zameriava na módu a musím povedať, že jej to ide skvelo! Vydáva články pomerne často a v každom nájdete skvelú inšpiráciu na outfit. Verím tomu, že ju väčšina z vás pozná. Čo mi odpovedala na moje otázky? Čítajte rozhovor ďalej ... Meno: Barbora „Bari“ Birčáková

Dátum narodenia: 3.11.1998

Obľúbená farba: magenta, ružová, biela,  olivová... prakticky každá

Obľúbená youtuber/ka na SR: Lenka

Obľúbená zahraničná youtuber/ka: TessChristine123, KathleenLights, Carli Bybel

Obľúbená slovenská blogerka:  nemám favoritku

Obľúbená zahraničná blogerka:  Kenza,  Franche meets fashion, Dom by Dom,... aj v tejto kategórií je ich asi trilión!

Obľúbený štýl hudby: indie pop

Tu je moje obľúbená video, tak určite sa pozrite, no aj na iné, ktoré sú tiež skvelé. :) 

Ako si sa dostala k blogovaniu?

Vždy ma lákal svet sociálnych médií. Bol to hlavne youtube, na ktorý som každodenne chodievala a sledovala svoje obľúbenkyne, ktoré tak hrdo stáli pred kamerou. Keď som zistila, že väčšina z nich má aj blog, začala som sa postupne dostávať aj do tohto sveta. Najprv to boli zahraničné blogerky dlhý čas, no potom som si začala všímať aj aktivitu blogov u nás. A tak ma napadlo: prečo to neskúsiť? 


Aké blogy čítaš ? Dávaš šancu aj menším blogom, ktoré iba začínajú?

Čítam prevažne fashion blogy. Keďže aj môj blog patrí do tejto kategórie, nachádzam inšpiráciu práve tu. Bavia ma dievčatá, ktoré si užívajú život a je to cítiť aj z ich blogu. Bavia ma ich outfity, baví ma čítať si každý riadok o tej osobe, ktorá ten blog vedie. Dávam šancu všetkým blogom. Keď si nájdem na svojom blogu komentár od jednej z blogeriek, o ktorej som ešte nepočula, okamžite si rozkliknem jej profil a blog. 
Čo ťa zaujme na blogu ako prvé ? Čo blog musí mať, aby si ho začala pravidelne sledovať? 

Nuž, vraví sa, že nemáme súdiť knihu podľa obalu, no je to práve ten dizajn, ktorý si všimnem na blogu ako prvý. Pokiaľ ma ten blog nedostane už v tomto bode,  je nepravdepodobné, že ho navštívim znova alebo si otvorím jeden z príspevkov. Blogerky nemusia mať znalosti z html kódovania, na jednoduchom a prehľadnom dizajne sa nedá nič pokaziť. Kvalitné a živé fotky sú ďalším faktorom, ktoré ma nútia odoberať tento blog pravidelne. A čo najviac na blogoch milujem je práve to, keď sa daná osoba dokáže rozpísať o všetkom, keď je z toho blogu cítiť, že k nemu má vzťah a nerobí to len pre trend. 


Čo ťa na blogu a samotnom písaní baví najviac?

Na blogu ma najviac baví asi ten proces. Nedokážem povedať, že niekedy by ma nudilo ísť von, nafotiť outfit, následne spracovať a upraviť fotky, a dostať sa až do štádia písania príspevku. Vždy píšem o niečom inom, vždy fotím iný outfit, vždy je to iná zábava. 


Si krásna baba a aj svoj blog venuješ móde. Nepremýšľala si niekedy nad modelingom alebo nejako viac profesionálne fotiť? 

V prvom rade ďakujem za kompliment! :) Áno, premýšľala som už aj nad týmto odvetvím, no zatiaľ si nemyslím, že je to pre mňa. Mám rada voľnosť pri fotení a bojím sa, že pokiaľ by som do toho bola nútená, prestalo by ma to baviť.
Aký štýl oblečenia ti je najviac blízky ? Si skôr športový typ alebo ideš skôr do elegancie?

To budete asi musieť  posúdiť sami. Nerada sa kategorizujem, keďže môj šatník obsahuje neskutočný počet tenisiek, no aj vysokých topánok. Som maniak na sukne, cítim sa v nich vždy živo, no častejšie na mne vidieť rifle.  Rada tieto štýly striedam, prípadne ich kombinujem. 


Čo ťa dokáže v živote inšpirovať? 

Inšpiráciu čerpám z ľudí. Každý človek je niečím zaujímavý, niečím špecifický. Sú to maličkosti, ktoré si na ulici všímam. Nie je to len tá ulica, ale aj ľudia na instagrame, facebooku, či blogy. Snažím sa hľadať inšpiráciu, ale nikdy nie kopírovať. 


Máš nejaké idoly? Aké?

Najväčším idolom každého človeka by mali byť predovšetkým rodičia a tohto sa držím aj ja. Môj ocino a mamina sú ľudia, ktorí na sebe celý život pracujú a pre mňa je to tá najväčšia motivácia byť aspoň z desatiny tak úspešná ako oni.
Aké je tvoje motto?

Moje motto je neriadiť sa žiadnym mottom. 


Čo si okrem blogerky ? Máš nejaké hobby ? Aké ? 


Okrem blogerky som úplne obyčajné dievča ako každé.  Milujem módu, takže moje hobby je všetko spojené s ňou. Okrem toho si rada zájdem s priateľom do kina, s kamarátkami von alebo zahrám Monopoly. Občas natáčam aj videá na svoj youtube kanál, no blog je pre mňa prvoradý.


 Snívala si niekedy o tom, že budeš slávna ? Čím si chcela byť ako malá ? 

Možno ako malá som snívala, že chcem byť slávna, vyrastala som v ére Hannah Montana.  Túžila som byť asi Disney hviezdičkou. Dlho ma lákalo herectvo a tanec, keďže ako malá som sa tomu  venovala.  Mojou najtajnejšou túžbou je však byť princeznou doteraz. 

 Čo by si odkázala mojim čitateľom ? 

Dúfam, že tvoji čitatelia sa stanú moji čitatelia, haha. Ale nie. Predovšetkým, nech si idú za tým čo chcú. Venujte sa tomu, čo milujete.  Nikdy sa nenechajte nikým ovplyvniť a hlavne si nenechajte pokaziť náladu negativitou iných ľudí. Buďte tým, kým chcete byť. 

Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a určite navštívte jej blog a YT kanál. Poznáte Barborku? Máte ju radi? Napíšte mi do komentára. Teším sa na vaše komentáre. Chcela by som ešte raz poďakovať za možnosť a odpovede, ktoré mi poskytla a držím jej palce!

xoxo
Aďka

14 komentárov: