ROZHOVOR : Boncamila (youtuberka)

Ahojte :)

Dnešný článok bude opäť rozhovor a to so skvelou youtuberkou. Toto dievča, no slečna je krásna, mladá, talentovaná a hlavne aktívna youtuberka, ktorá pochádza zo Slovenska. Je to super, že aj na Slovensku máme skvelé youtuberky a nemusíme sledovať iba tie české alebo zahraničné. Vystupuje pod menom Boncamila a vlastní svoj YT kanál a tiež aj FB stránku, kde pravidelne pridáva fotky či nahraté videá. Určite ju tam podporte a novinkám sa nevyhnete ! :) Ja ju sledujem už veľmi dlho ( myslím si, že od začiatkov jej kanálu), tak začnite aj vy ! 

Moje obľúbené video ! 
Tak a teraz samotný rozhovor !!! 

Meno :  Boncamila
Dátum narodenia : 21.8.1997
Obľúbená farba : modrá –  zbožňujem všetky jej odtiene
Obľúbené jedlo : palacinky ((mňam, teraz som hladná haha))
Obľúbená sladkosť : horká čokoláda
Obľúbená hudobná kapela : Coldplay / The Kooks / The 1975
Obľúbený spevák : Ed Sheeran
Obľúbená speváčka : nemám obľúbenú.. mám rada dievčenskú skupinu Fifth Harmony a tam všetky J
Obľúbená zahraničná youtuberka : Aspyn Ovard
Obľúbená „domáca“ youtuberka : Moni Em

     Kto a kedy ťa priviedol k YT ? 
Najviac ma v tomto smere určite inšpirovala Bethany Mota, vďaka nej sa mi v hlave zrodila menšia myšlienka, že by som niečo také mohla skúsiť aj ja – samozrejme že vtedy to bola LEN myšlienka. Páčilo sa mi, že v jej videách sa objavuje všetko čo by ma bavilo robiť a čomu sa aj venujem, od vytvárania outfitov, cez make-up, rôzne DIY, rady a tipy pre ostatných, jednoducho niečo k čomu ma to vždy určitým spôsobom ťahalo. Jej videá som sledovala už od roku 2011/2012, ale moja mini-posadnutosť s youtube sa začala v roku 2013 a vtedy som sa aj rozhodla, že si založím svoj vlastný prvý kanál - anglický. Bála som sa vstúpiť na slovenskú scénu, za A) na Slovensku som vtedy nepoznala ani jednu youtuberku B) bála som sa okolia a ako by také niečo ľudia zobrali. Bolo by asi nadlho rozprávať o mojich úvahách, v ktorých som uvažovala či začať točiť po slovensky, alebo nie. Rozmýšľala som nad tým cca 8 mesiacov... Poznáte ten pocit, keď zažívate niečo nové, niečo čo ste nikdy pred tým nezažili a v tom momente vám to príde ako tá najlepšia vec ktorú vtedy môžete spraviť ? Toto bolo ono. Povedala som si, že to skúsim a založila som si aj slovenský kanál. J
    Ľutuješ niekedy, že si začala natáčať na YT ?
V mojom živote som už zažila pár momentov, ktoré by som chcela vrátiť a zmeniť, no založenie youtube nie je jedným z nich. Jediné čo ľutujem, je asi tých 8 mesiacov rozmýšľania, či začať točiť po slovensky, alebo nie.
    Kde hľadáš inšpiráciu na videá ? Čo ťa dokáže inšpirovať ?
Na začiatku to boli americké youtuberky, páčilo sa mi ich editovanie, to aké sú otvorené, milé, vždy usmievavé na videách, no neskôr som inšpiráciu začala hľadať hlavne u seba. Som pomerne kreatívny človek, takže rada zostávam v noci hore a len tak si kreslím, tancujem alebo niečo píšem. Vtedy sa dokážem najviac inšpirovať, z ničoho nič ma napadne toľko myšlienok ohľadom videa, že sa ani sama nestíham čudovať. Alebo keď som na nákupoch, nakupujem oblečenie a napadne ma, že by som mohla spraviť video ako nosiť sukne, akým spôsobom si ich skombinovať. Všetky nápady sú spontánne, nie je to tak, žeby som nad tým sedela tri hodiny a rozmýšľala čo natočím. Buď to príde, alebo nie. (haha) 
     Charakterizuj svoj kanál pomocou 5 slov ...
Myšlienky, nápady, inšpirácia, tvorba, recepty :) 
    Vo videách pôsobíš ako extrovertka. Je to tak aj v skutočnosti alebo si introvert ?
Na túto otázku ani sama neviem odpoveď. Rada trávim čas sama, ale som aj rada keď mám okolo seba spoločnosť. No pokiaľ je okolo mňa príliš veľa ľudí, tak po čase mám chuť odísť a byť aspoň na chvíľu sama, aby som získala späť energiu. Neviem, či to dáva zmysel. Dúfam, že áno. 
    
    Jeden youtuber raz povedal, že jeho kanál vlastní fiktívna osoba, na ktorú sa hrá. Je to tak aj u teba alebo si to tam naozaj ty ?
Vo videách som to vždy ja. Snažím sa byť vždy čo najviac pozitívnou „mnou“ ako to len ide, pretože ak mám mať nejaký vplyv na ľudí prostredníctvom internetu, tak to chcem využiť čo najlepšie ako sa dá a v prospech niečoho dobrého. J Nepríde mi správne sa hrať na niekoho kým niesom, aj keď sa musím priznať, že sú chvíle, keď mám napríklad zlý deň, alebo som smutná a vtedy sa na tie videá pozerám a uvažujem či to dievča vo videách som naozaj ja. Úprimne si myslím, že takéto dni má ale každý youtuber, sme predsa len ľudské bytosti.
      Kde vidíš svoj kanál o 5 rokov ?
Po pravde, mám svoj cieľ, ale ako sa hovorí, základom úspechu je nikdy nehovoriť všetko čo vieš. J Dúfam, že takto o 5 rokov, bude youtube stále určitým spôsobom v mojom živote.
       
     Máš nejaký cieľ spojený s YT ?
 Mojím cieľom bolo vždy byť inšpiráciou pre ostatných a zároveň pomáhať ľuďom. Prinútiť ich sa pozerať na svet mojím pohľadom človeka ktorý rád sníva a predstavuje si veci inak ako sú. Preto, pokiaľ by som mala povedať niečo, čo by som chcela dokázať prostredníctvom youtube, tak by to bolo inšpirovať ostatných & aby sa po pozretí môjho videa usmiali. Druhým cieľom je mať rozšírené možnosti spojené s módou a venovať sa tomu, čo ma baví / rozvíjať sa.
     Ako by si charakterizovala svoj YT kanál ?
Môj youtube kanál je zameraný pre všetkých, ktorí hľadajú inšpiráciu pri výbere outfitov, pri dekorácii izby & v beauty oblasti. (Prednedávnom som počula, že som ako liek, ktorý dokáže ostatným vyčariť úsmev haha, zlaté.)
     Keby si mohla vrátiť čas ... Začala by si znovu natáčať ?
Áno. Začala by som skôr. J
      Čomu sa venuješ mimo blogu ? Máš nejaké hobby ?
Veľmi rada píšem, spievam, tancujem, kreslím, počúvam hudbu, hrám na klavíri a fotím. Myslím, že to by bolo také zhrnutie všetkého, čomu sa rada venujem. Mojím najobľúbenejším hobby je určite hudba a všetko spojené s ňou, je to moja vášeň, venujem sa jej už od malička a je to niečo na čo si nikdy nedám dopustiť.
     Čo by si odkázala čitateľom tohto blogu ?
 Môj odkaz je jednoduchý, robte v živote to čo vás baví. Nech je aj celý svet proti vám. Nevzdávajte sa,   pretože jedného dňa sa obzriete naspäť a budete na seba hrdí, že ste to zvládli. Nechajte sa viesť svojimi snami a verte svojej intuícii. Popritom všetkom, nezabúdajte byť milí k ľuďom okolo vás, všetci sme len ľudia.
PS: Ďakujem všetkým, čo ma podporujú. Ste super. Hovorím to stále a stále je to viac a viac pravda.♥

 Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a ešte raz ďakujem za možnosť spraviť rozhovoru. Prajem veľa úspechov a čo najviac odberateľov. Držím ti palce ! Do komentára mi napíšte či ju sledujete alebo či ste ju začali teraz sledovať, prípadne nejaký názor na ňu :) Teším sa na vaše komentáre ...

xoxo
Aďka

6 komentárov:

 1. Pekný rozhovor...vďaka nemu som spoznala konečne nejakú dobrú slovenskú youtuberku...vždy som si myslela, že na slovensku žiadne poriadne youtuberky ani nemáme... :)
  www.lifewithnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) ... Som rada ! :) Tak to si myslí veľa ľudí ...

   Odstrániť
 2. The Kooks budou v Praze! 26.ř.2017 v Malé sportovní hale...

  OdpovedaťOdstrániť