ROZHOVOR : VeronikaS ( Hlas Česko-Slovenska )

Ahojte :)

Dnešný článok je opäť a konečne zo sekcie rozhovorov !!! Juhúúú !!! Veľmi sa teším ... Prečo ? Podarilo sa mi spraviť rozhovor s jednou úžasnou speváčkou, ktorá má pred sebou krásnu hudobnú kariéru. Pred sebou ? Ona ju už má ! Môžete ju poznať zo súťaže Hlas Česko - Slovenska. Vystupuje pod menom VeronikaS, pričom jej vlastné meno je Veronika Strapková. Určite ste o nej počuli niekoľkokrát z rôznych médii. Nedávno vyšiel aj rozhovor s fotografiami v jednom časopise, kde to na fotografiách Veronike naozaj svedčalo. Nedávno vyšiel aj klip k jednej pesničke, ktorá predstavuje pre Veroniku manifest jej vnútornej slobody - ako napísala na jednej sociálnej sieti. To mi pripomína, že vám mám povedať, kde ju môžete nájsť na internete : Meno : Veronika Strapková  VeronikaS

Dátum narodenia :  11.06.1990

Obľúbená farba : Všetky:-)

Obľúbená speváčka : Alicia Keys, Beyonce, Tina Turner, Jesse J, Jenifer Hudson, Brandy, Adele, Janis Joplin, Amy Winehouse -  všetky z nich obdivujem a ešte mnoho ďalších :-)

Obľúbený spevák : John Legend, Sam Smith, Michael Jackson, James Arthur, Bruno Mars, Frank Sinatra

Obľúbená hudobná skupina : Skupina ani neviem. Od každej kapely niečo iné. Nemám topku :) 


Prečo si sa prihlásila do hudobnej súťaže ? Pomohla ti v niečom, dala ti niečo, čo využívaš ešte dnes ? Čo ? 

Prihlásila som sa, aby som mohla spropagovať svoje piesne. Aby som tiež  zistila či by som vôbec vedela postúpiť. Pomohla mi najmä v tom, že mi dala skúsenosť a odvahu. Spoznalo ma pár ľudí a získala som niekoľko fanúšikov. A či to malo vplyv na dnešok a v akej miere úplne posúdiť neviem. Snažím sa pozerať sa viac dopredu. 

Máš nejaký zážitok, ktorý si pamätáš ešte dnes ? Aký ?

Mám veľa zážitkov. Najsilnejší bol asi spievanie pred otočenými kreslami. To bolo veľmi silné,  nové. Ako Majk natáčal, že sa vôbec otočil. A všetko ako ma presviedčali bolo veľmi nečakané a veľmi rada si na to spomeniem.

Spievajú sa ti lepšie pesničky v angličtine alebo v slovenčine ?

Asi lepšie a jednoduchšie v Angličtine, ale aj slovenský jazyk je krásny a začína ma to veľmi baviť. Predsa len je môj rodný jazyk, takže musí na to zapracovať:-)

Chystáš nejaký klip na nejakú pesničku v blízkej dobe ?

Teraz som vydala pieseň Ama be -  je na nete. A chystám ďalšie, ale predpokladám, že až po lete. Alebo tak nejak:-)Keby si mohla vrátiť čas, prihlásila by si sa opäť do spomínanej súťaže ? Prečo ? 

Áno určite by som sa prihlásila,  pretože je to dobrá skúsenosť, ktorá vždy viac dá ako vezme. 

 V akej dobe by si chcela žiť, ak by si si mohla vybrať ? 

Baví ma žiť dnes. Aj keď je určite zaujímavé premiestniť sa späť v čase. V každom období to muselo mať svoje čaro, rovnako ako svoje negatíva. Ale rada by som si vyskúšala každé z období na taký týždeň. Snáď len s výnimkou svetových vojen. A počas Socializmu by som tu chcela byť v čase pred 68.

Je niečo naozaj divné, čo robíš LEN ty ? Čo ?

Tak ti naozaj neviem lebo nežijem s inými ľuďmi. Ale veľa spievam v noci a málokedy vstávam, skoro ráno. :-)


Máš nejaký sen spojený s hudbou ? S kým by si chcela nahrať duet, keby môžeš s hocikým na svete ?

Ja by som sa veľmi chcela hudbou uživiť celoživotne. Vedieť vytvoriť piesne, ktoré pretrvajú a ľudia si ich budú spievať aj v rôznych generáciách. Aby ich poznali. Chcela by som spievať a mať pre koho. A chcela by som duet s každým, kto to robí rád, a je jedno či je od nás alebo z Ameriky. Ale asi by ma potešili aj taká staršia generácia, ktorá už odchádza, tak ešte ich stihnúť.

 Čím si chcela byť ako malá ? Snívala si o tom, že budeš slávna ?

Neviem či slávna, tak som nerozmýšľala, ani nerozmýšľam. Ale viem, že som chcela byť veľmi speváčka. To si naozaj pamätám. A potom som chcela byť redaktorka, hrávala som sa, že mám vlastnú rádio stanicu :-)

Ako vnímaš popularitu okolo svojej osoby ? Stretla si sa aj s negatívnymi reakciami ? Ako to zvládaš ?

Ja neviem či je nejaká výrazná popularita. Niekedy ma ľudia spoznajú, ale zatiaľ je to také sporadickejšie. A väčšinou príjemné. Jediné zlé veci som zažila cez komentáre na nete. A to je také bežné v dnešnej anonymnej internetovej dobe, že si treba vytvoriť vlastný filter a cez neho prijať iba to, čo má aspoň ako takú hodnotu. A "hate" tam nepatrí. Je to súčasť, ale snažím sa ju nevnímať. 


 Máš nejaké motto, ktorým sa riadiš vo svojom živote ? Aké ?

To je náročné dať motto lebo je toľko veci, ktorými by som sa chcela riadiť. Chcela by som vedieť milovať ľudí a byť vždy príjemná. Páčia sa mi dve motta, a takým človekom by som sa chcela stať. 
Prvý výrok : "Tí čo prinášajú slnečný lúč do života iných ho od seba nemôžu oddeliť " (James M. Narrie) 
Druhý výrok: "Skús byť vždy o trochu lepší ako je nevyhnutné. Každý koho stretneš zvádza ťažký boj " 

Ty si sa v súťaži pomerne dosť často mohla stretávať s Majkom Spiritom. Všimla som si, že aj na svojej FB stránke podporuješ tento hudobný štýl. Čo ťa najviac zaujalo na rape a celkovo týchto ľuďoch ?

Rap je hlavne o názore o vyjadrení názoru. Popova hudba často iba hľadá čo by ľudia chceli a snaží sa to trafiť. Tak veľakrát vznikajú piesne o ničom, a len také aby boli. Raper je dobrý vtedy, keď povie názor a niekoho ním presvedčí. Má to výpovednú hodnotu - samozrejme ak raper vie niečo zaujímavé ponúknuť. Ja mám rada aj Blues, RNB alebo rockové piesne či Folk. Ale samozrejme aj rap.

Čo by si odkázala čitateľom tohto blogu ? 

Aby mali krásne leto a nebáli sa plniť si sny. :-) Dúfam, že sa vám článok páčil a teším sa na ďalší článok ! Ďakujem ešte raz za možnosť spraviť rozhovor a Veronike prajem množstvo úspechov ako v súkromnom, tak v hudobnom živote. Držím palce ! 

Určite mi napíšte do komentára či poznáte Veroniku a či počúvate jej hudbu :) Teším sa na vaše komentáre :) 

xoxo
Aďka

10 komentárov:

 1. Priznávám, že Veroniku nepoznám, ale určite si ju najdem na youtube :)

  http://missalexy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vau, som ohromená! že máš rozhovory s takými osobnosťami :) aj podľa mňa je skvelá :)
  http://apairoffriends.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veroniku si trošku pamätám z Hlasu Československa :) ale nepoznám od nej žiadnu pesničku

  www.lifestyle-beautyblog.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ona má málo pesničiek, kde spieva ale stojí to za to :)

   Odstrániť
 4. Poznam Veroniku a som jej fanúšik už od začiatku ale myslím , že ak by išla do súťaže x factor, mala by viac fanúšikov, nakoľko si ho väčšina pozrela radšej a aj ta show bola trošku o inom :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je tiež pravda ... Ale tak myslím si, že aj Hlas jej pomohol :)

   Odstrániť
 5. Ja telku vôbec nesledujem takže som Veroniku v žiadnej súťaži neevidovala ale keďže som veľkým fanúšikom divadla, videla som ju hrať asi v dvoch inscenáciách. Je to super herečka a som rada, že som prostredníctvom teba zistila, že aj spieva! Je ozaj multitalent :)

  OdpovedaťOdstrániť