Peter Bažík - Víťaz X-factoru !!! Dokáže ho inšpirovať zvuk motorovej píly ?

Ahojte :)

Dnešný článok je opäť rozhovor a konečne som sa dokopala k tomu, aby som to zverejnila. Dnes je ten deň D, keď vám predstavím jedného človeka. Pamätáte si ho ? Môžete ho poznať z jednej súťaže, kde nepatril k tým najlepším. Potom sa prihlásil do X-factoru a tam patril k špičke talentov a nakoniec sa stal z neho jasný favorit a víťaz celej súťaže. Je sympatický, energetický a hlavne plný optimizmu a dobrej energie. Avšak, je rodinne založený a má krásnu rodinku. Myslím si, že on je vhodný na príklad toho, že keď niečo nevyjde prvýkrát, neznamená, že to nevyjde druhýkrát - ak na sebe makáte. :) Mne sa podarilo vyspovedať tohto talentovaného človeka a dnes vám konečne prinášam odpovede ... :) Meno : Peter Bažík

Dátum narodenia : 21.6. 1985

Obľúbená farba : Biela

Obľúbené jedlo: Losos

Obľúbený nápoj : voda

Obľúbený spevák : Michael Jackson, Bruno Mars

Obľúbená speváčka : Tina Turner

Obľúbená pesnička : Show must go on


Ako vznikla tvoja agentúra ? Aký je jej cieľ ? 

Vznikla najprv myšlienka výchovných koncertov pre školy. Bežné koncerty, kde ľudia držia krígeľ piva a stretnú sa s priateľmi a bavia sa – to je super, ale chcem za sebou zanechať aj niečo viac.

Si víťaz Xfactoru. Ako si sa cítil keď si vyhral ? 

Keď som vyhral, bolo mi jasné, že boj o výhru sa ešte len začal. Nieje to také ružové, ako si asi väčšina divákov myslí. Keby som mal 200 000 € na účte, určite by o mne bolo počuť viac. Ale ten pocit podpory divákov, ktorí mi posielali hlasy – to bolo fantastické. Pocit, že naozaj to robím dobre a ľuďom sa to páči.

Spomínaš na nejaký zážitok z Xfactoru, ktorý sa ti vryl do hlavy ? Aký ?

Tých zážitkov je naozaj veľa. Ale taký naj je asi moment, keď mi oznámili, že som najmladší senior :D

Pamätáš si ešte na Superstar ? Spomínaš ešte na tie časy ? Na čo konkrétne ?

Áno spomínam. Je to akoby včera :) vtedy som sa ešte len učil spievať a oboznamoval som sa s populárnou hudbou. Častokrát som sa cítil ako Alica v krajine zázrakov. Ale tam som pochopil, že na pódiu sa cítim doma a to je to,čo chcem robiť.
Ako by si sa charakterizoval 5 slovami ? 

Vytrvalý, cieľavedomý, občas introvaert, na pódiu extrovert, pozitívny

Čo robíš keď sa nevenuješ hudbe ? Aké sú tvoje hobby ? 

Keď sa nevenujem hudbe, tak mi vlastne nezostáva moc času na nič iné, ako sa naplno venovať svojej dcérke. Takže vďaka nej sa venujem aktívne behaniu, rôznym stretchingovým cvikom, fotografovaniu a filmovaniu :)

Aký je tvoj cieľ v hudbe, ktorý chceš dosiahnuť ?

Chcem dosiahnuť všetko, čo sa dá. Samozrejme aj sám pre seba, ale aj pre ďalšie talenty, o ktorých viem ja a možno pár ľudí. A to ma mrzí, lebo sú to úžasné talenty.


Chystáš nejaký nový klip alebo singel ? 
Chystám singel a tiež sľúbený duet so Sisou Sklovskou. Bude to riadny „hurikán“ :) Samozrejme k tomu budú aj klipy :)

Máš za sebou svoje vlastné pesničky, ktoré môžeme nájsť na tvojej stránke agentúry (www.PBA.sk ). Prečo si sa rozhodol zúčastniť ďalšej speváckej súťaže ? 

Dôvod bol celkom jednoduchý. 8 rokov som na sebe tvrdo makal, aby som mohol niekde ukázať, že už som dávno niekto iný a niekde inde, ako ten sladký nevinný chlapec zo superstar. Kde inde a kedy inokedy, ak nie v Xfactore?

Na akých hudobných nástrojoch vieš hrať ? 

Husle, gitara, bicie, basgitara, flauta, klavír

Kto alebo čo ťa priviedlo k hudbe a samotnému spevu ? 

Pôvodne som chcel mať kariéru ako Vanessa Mae, lebo som študoval hru na husliach, ale mal som zlomeninu ľavej ruky v zápästí a tak sa už moc rýchlo napredovať v husliach nedá. A tak mi zrazu padol do ruky mikrofón vďaka mojej mladšej sestre :)Čím si chcel byť ako malé dieťa ? 

Chcel som byť požiarnikom, policajtom, alebo kovboj-šerif :)

Keby si mohol vrátiť čas. Kde by si sa chcel vrátiť a prečo ? 

Do veku 15 rokov :) keď som mal 15, chcel som mať minimálne 30. Teraz je to presne naopak :) boli to pre mňa krásne časy :)

Čo ťa baví viac. Koncertovanie alebo písanie piesní ? 

Oboje asi rovnako. Pri komponovaní relaxujem a je mi super. Na pódiu zasa vypustím to všetko nadšenie a emócie von :)

Čo ťa dokáže inšpirovať ? 

Čokoľvek. Naposledy zvuk motorovej píly. :)

Je nejaká zvláštna vec, ktorú robíš len ty ? Niečo divné ? Čo ? 

Neviem... myslím, že ani multiinštrumentalista, ktorý si všetko píše sám, nie som jediný.Chodil si do nejakej umeleckej školy ? Či si samouk ? 

Chodil som na ZUŠ, konzervatórium a Akadémiu umení. Tam všade som študoval husle. Na ostatných nástrojoch, ako aj spev, som samouk.

Čo by si odkázal ľuďom, ktorí sa chcú zúčastniť speváckej súťaže ale sa boja ? 

V prvom rade si treba uvedomiť, čo tým chce človek získať. Ak stačí pozornosť a popularita, tak hurá do boja  ale pokiaľ ide o samotnú výhru, treba sa pripraviť na to, že boj o výhru sa začne potom, ako to človek vyhrá... To teraz nebudem moc rozpitvávať.

Teraz vznikol aj projekt Hangover. Čo to vlastne je ? 

Bol to jednorazový projekt, v ktorom som len hosťoval. Nič viac. Nebude žiaden ďalší vývoj, žiaden ďalší singel, ani spolupráca v súvislosti so mnou a týmto projektom.

Čo by si odkázal čitateľom tohto blogu ? 

Čítajte, hľadajte a hlavne nenoste „ružové okuliare“. Jeden môj bubeník raz povedal krásnu a pravdivú vetu: „všetko je vždy inak.“  Teším sa teda na konce.
Na mňa spravil určite dojem. Tohto človeka môžete stretnúť na FB či na YT. :) Na YT má skvelé klipy, ktoré vznikli v spojení už so spomenutým projektom :) Mne sa najviac páči aj tak táto ... :) Je krásna ... Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a teším sa na ďalší :) Tieto rozhovory ma vždy s niečím inšpirujú. Každý rozhovor je iný a inak prebieha. Som rada, že mám možnosť spovedať rôznych ľudí. Dáva mi to skúsenosť a musím povedať, že ma to baví a neskutočne napĺňa. :) ĎAKUJEM :) Poznáte tohto speváka ? Máte radi jeho hudbu ? Ktorá pesnička sa vám najviac páči ? :) Zanechajte komentár ... 

Peťovi prajem ešte veľa úspechov či v živote alebo v hudbe. Držím palce ... 

xoxo
Aďka 

2 komentáre: