Rozhovor s Larou

Ahojte :)

Dnes je tu článok a po dlhej dobe opäť rozhovor. Tentokrát som si vybrala za "obeť" Laru. Poznáte ju určite ako youtuberku a blogerku. Jej kanál nájdete - TU. Má rôzne videá, najčastejšie o kozmetike. Bola súťažiacou v súťaží bloogerka roku a dnes vám ju prinášam v rozhovore ! Hneď na začiatku chcem Lare poďakovať za rozhovor. Bola to pre mňa skvelá skúsenosť. :) Navonok krásna blondýna, no aká je v skutočnosti ? Čítaj ďalej a dozvieš sa všetko !!! :) 


Meno : Larisa Albrecht (říká se mi jen Lara), na YouTube Mondberg Vienna 

Dátum narodenia : 21.7.1975

Obľúbená farba : Černá, zelená, fialová, krémově bílá

Obľúbené jedlo : Steaky a saláty, asijská kuchyně, Nugeta

Obľúbený nápoj : zelený čaj Pickwick Strwaberry & Lemongrass, mátový čaj, Chai, Plzeňský Prazdroj, Šampaňské 

Obľúbený spevák:  Poslouchám různé, momentálně je můj oblíbený Bruno Mars, Robbie Williams

Obľúbená speváčka:I tady poslouchám různé, např. P!nk, Lana Del Rey, Caroline Kreutzberger, Conchita Wurst, Róisín Morphy, Myléne Farmer, Helena Vondráčková, Petra Janů, Shakira, Shirley Bassey, Barbara Streissand, Tina Turner, Aretha Franklin  - prostě ženy s markantním hlasem. 

Obľúbená pesnička: Wherever You Will Go (The Calling), Grenade (Bruno Mars), The Time is Now (Moloko), Downtown (Petula Clark), Join me in Death (HIM),  a jiné. Procházím fázemi a tak často měním oblíbené skladby.

Obľúbená skupina: Například Nickelback, Rolling Stones, Aerosmith, Linkin Park, HIM, Red Hot Chilli Peppers, The Calling, ACDC, Metallica a podobné skupiny, většinou rock, ale i jiné žánry, jako např. Moloko, Enigma...


1. Čo ťa priviedlo k natáčaniu na YT ? 
Původně hlavně propagace mé módní značky, ale i chuť dělat videa na téma líčení a účesy. Postupně jsme propadla trendu beauty & lifestyle a to jsou dnes má hlavní témata, vedle různých DIY-videí.
2. Máš nejaký sen spojený s YT ? 
Přála bych si, aby zájem o můj kanál a mých témat přetrval spoustu let, aby lidé měli vždy radost z mé práce a ráda bych dělala videa vůbec jako zaměstnání.
3. Aký je tvoj najlepší zážitok z natáčania ? 
Rozhovor s Ruth Schöffel, tiskovou mlovčí UNHCR (Komisariát na pomoc uprchlíků organizace spojených národů). Letos jsem totiž dělala každoroční video ke dni uprchlíků a natáčela jsme u uprchlického stanu přímu v budově OSN. Měla jsem velmi dobrý pocit z odvedené práce a z toho, že mohu přispět k tak závažné věci. Inspirovala mě Angelina Jolie - je vyslankyně UNHCR. A já ukazuji názorně, že člověk nemusí být celebrita na to, abych pomohl lidem, kteří ztratili vše.
4. Myslíš, že ťa YT zmenil ? V čom ? 
Rozhodně ano. Jednak jsem si vybudovala celkem tlustou kůži a nenechám se hned tak rozházet, jednak jsem i jistější ve slovním projevu bez přípravy a dovedu rychleji formulovat myšlenky do vět. Také jsem získala více sebevědomí a spoustu věcí jsme se naučila – jak sama praxí, tak od mých odběratelů. Díky nim je můj život takový, jaký jen a jsem jim velmi vděčná. Spousta z nich se stali přáteli a všech si velmi vážím.
5. Koľko kanálov na YT odoberáš ? Koho napríklad ? 
Odebírám určitě přes 50 kanálů, ale bohužel, mám málokdy na ně čas. Dívám se hlavně an zahraniční kanály. Moje nejoblíbenější jsou Grav3yardgirl, daaruum, xKarenina. Z českých ráda sleduji Lucii Šafránkovou, se kterou se také přátelíme, a Flower Paris, někdy sleduji Kass.enku, Svět podle Kyrkys, Lukyho proměny, Tom’s Ordinary Life, a jiné.
6. Keby si mohla vrátiť čas a znovu sa rozhodnúť či začať natáčať. Spravila by si to isté rozhodnutie ? 
Určitě bych znovu začala, ale hned od začátku bych investovala více do dobrého osvětlení.
7. Čo ti pomohlo sa vysporiadať s hejtermi ? 
Jednak urážlivé komentáře mažu, a jednak pokud se takové urážky opakují, takové lidi blokuji. Je to můj kanál a konečné rozhodnutí o tom, co necám pod videem je mé. Kdo chodí jen urážet, nemá právo mít užitek z mých tutoriálů. A také mě posiluje má YouTubová rodinka, jak ráda své odběratele nazývám. Jejich pozitivní odezva a konstruktivní kritika mi potvrdila, že nemá smysl se soustředit na negativní věci. Proto raději ivestuji čas a energii do videí, které dělají lidem radost a hatery ignoruji.
8. Ty bývaš v zahraničí. Čo tam robíš ? Pracuješ ? 
Bydlíl už od začátku devadesátých let v Rakousku, od roku 1999 přímo ve Vídni. Mám tady manžela, Jacka, který je Američan, a nevlastního syna Joshuu. Máme firmu a také při zaměstnání studuji na Wu Wien (vysoká ekonomická škola). Spolu s Jackem podporujeme UNO-Flüchtlingshilfe, tedy UNHCR (pomoc uprchlíkům organizace spojený národů) - jsme oficiální dobročinný partner. Z každého prodaného kusu naší módy darujeme 1 € UNO-Flüchtlingshilfe.
9. Začneš niekedy natáčať aj v inom jazyku niekedy ? 
Natáčím ve třech jazycích a mám 3 kanály: český, anglický a německý. Původně jsme natáčela jen v Němčině.
10. Čo by si odkázala ľuďom, ktorý chcú natáčať ? Nejaké rady ? 
Buďte sami sebou, nenechte se stahnout dolu hatery. Natáčejte na témata, která vás baví. Přijměte konstruktivní kritiku jako možnost se zlepšit a vyvinout. Vždy dělejte videa s radostí a pokud budete mít fázi, kdy vás natáčení netěší, dopřejte si pauzu. A hlavně: važte si svých odběratelů. Oni jsou ti lidé, které vás posunou v životě dále a zaslouží si váš respekt.
11.  Čo by si odkázala čitateľom tohto blogu ? 
Všechny velmi zdravím a přeji spoustu zábavy na tomto blogu. Jelikož se blíží konec roku, také kráné svátky a vše dobré do nového roku, hodně štěstí, zdraví a radosti.
12. Máš nejaké ciele, ktoré by si chcela v blízkej dobe dosiahnúť ? 
Ráda bych konečně dokončila vysokou školu. Také si velmi přeji udělat provaz a pilně protahuji J
13.    Čím si chcela byť keď si bola malým dieťaťom ? 
Kosmonautkou, princeznou a chtěla jsem vyrábět umělecké předměty. Tajně jsem snila o tom, být herečkou.
14. Akú školu máš vyštudovanú ? 
Zatím gymnázium, ale (snad) brzy vysokou ekonomickou školu ve Vídni.
15.   Kde sa vidíš o 10 rokov na YT ? 
Upřímně řečeno nevím, ale přála bych si, aby má YouTubová rodinka stále rostla a abychom měli vždy spoutsu zábavy a radosti. Ráda bych se naučila nové věci, abych mohla zvyšovat kvalitu mých videí k prospěchu svých milých odběratelů.
16.    Kde berieš inšpiráciu pre natáčanie YT ? J Prakticky všude. Nechávám se inspirovat každodenním životem, ale i prací jiných youtuberů, trendy a ročním období. Spíš mám opačný problém – mám spoustu nápadů a chybí mi čas je všechny zrealizovat.
Dúfam, že sa vám článok páčil a teším sa na ďalší. Ešte raz ďakujem Lare za rozhovor a môžem vám povedať, že je to super dievča ! Alebo skôr žena ? To je teraz nepodstatné. Veľmi dobre sa s ňou spolupracovalo a na svojich videách je  vždy vysmiata, plná energie. Určte navštívte jej kanál  na YT. :) Je skvelá ... :)
xoxo
Aďka Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára